Ukrayna kiralık evler

Ukrayna’ya gelen birçok insan Otellerdeki Konforden Memnun kalmadıkları için Ukrayna’da Günlük Haftalık Aylık veya Senelik ev kiralamak isteniyor. Bildiğiniz üzere evdeki konfor ve rahatlık Otellerde pek bulunmuyor.
kiralik ev

Ukrayna’da ev kiraları şehirden bölgelere göre az da olsa değişmektedir. Ev kiraları pahalıdan ucuza ilk olarak Odessa, ardından Kiev, Lviv, Harkov ve Sumy şeklindedir. Bu şehirlerin dışındaki şehirlerde aylık 150 dolardan 250 dolara istediğiniz türde ev kiralayabilirsiniz.

Önce kiralayacağınız evlerin ortak özelliklerinden bahsedelim. Ukrayna’da kiralayacağınız evlerin tümü eşyalıdır. Evlerde, yatak, ütü, fırın, mikrodalga fırın, çamaşır makinası, televizyon, ocak, tencere vb. ihtiyacınız olabilecek tüm eşya ve aletler mevcuttur. Kiraladığınız evlerde herhangi bir sorun olması durumunda, örneğin çamaşır makinanız arızalandığında ilk arayacağınız kişi ev sahibiniz olacaktır. Ev sahibiniz gerekli düzenlemeyi ve müdahaleyi yapacaktır.

Fatura konusunda ise yine aynı şekilde kiraya dahil olmak üzere kontrat yapılmaktadır.  Kiraladığınız evlerin aylık kira masrafına elektrik, su, doğalgaz ve internet giderleri dahildir. Zaten elektrik, su, doğalgaz ve internet giderleri aylık maksimum 100 TL civarı olmaktadır.

Kiev’de ev kiraları yaklaşık olarak 250 dolardan başlayıp 400 dolara kadar çıkmaktadır. Tabii 1000 dolarlık Ukrayna kiralık evler de mevcut fakat Ukrayna’ya öğrenci olarak gittiğimiz için bu seçeneklerden bahsetmiyoruz.  Kiev’de en pahalı ev kiralarının olduğu bölge Khreshchatyk caddesinin olduğu bölgedir. Bu bölgeye Taras Shevchenko caddesi de dahil edilebilir. Bu bölgelerde zaten ofis olarak kullanılan ya da alışveriş merkezi olarak dizayn edilmiş binalar olduğundan Ukrayna kiralık evler  bulmak pek kolay değil. Bu bölgeye ev kiralarının pahalılığı yaklaşık olarak aynı olduğu için parlamento ve cumhurbaşkanlığı binası olan bölgeyi de dahil ediyoruz. Bu bahsedilen bölgede ev kiraları 500 ila 700 dolar arasında değişmektedir. Kiev’de nehrin doğu tarafı Ukrayna’nın en ucuz semtleri olup 150 dolara ev bulmak mümkündür. Solomonsky ve Vokzal (tren garı) muhiti ise ortalama, öğrenciler için uygun bölgeler olup 300 dolara ev bulmak mümkündür. Kiev’de gelişmiş bir Metro hattı bulunduğundan Kiev’in en uzak noktasında bile ev tutsanız gideceğiniz yere 40 dakika içerisinde ulaşabilirsiniz.

Sumy’de ev kiraları Kiev ve Odessa şehirlerine göre daha uygun olup 200 dolar ila 300 dolar arasında değişmektedir. Sumy bölgesinde bulunan evler 250 dolar olup ev kiralarına  yukarıda bahsettiğimiz gibi her şey dahildir. Ulaşım sorunu yoktur.

Odessa deniz kenarı devlet üniversitelerine uzak olduğundan öğrencilerimiz tarafından tercih edilmemektedir. Zaten Odessa’da en pahalı ev kiralarına sahip bölge Arkadiya diye nitelendirilen otellerin bulunduğu deniz kenarı bölgeleridir. Şehir merkezindeki evler sovyet tipi olduklarından yeni binalara göre daha uygundur ve bu evlerin kiraları 300 ila 400 dolar arasında değişmektedir. Odessa’da metro bulunmamakta ve gideceğiniz yere minibüs ya da otobüs kullanarak erişeceğinizden okulunuza çok uzak bir noktada ev kiralamanızı tavsiye etmiyoruz.

benzer içeriklerBENZER İÇERİKLER
okuyucu yorumlarıOKUYUCU YORUMLARI

 • Kemal görkey
  2 yıl önce

  Liviv de şehir dışı aylik 150 200 dolar lviv kiralık ev

  yorum beğen
 • Ziya
  2 yıl önce

  Aylik kiraye daire

  yorum beğen
 • Ersin çam
  3 yıl önce

  19 ekimde ukrayna kievde olucam 08/112021 kasimda dönüş yapacağım esyali

  yorum beğen
 • Mahir ARTUK
  3 yıl önce

  Slm Ben Mahir ARTUK. 08/03/2021. Tarihinde ukrayna da olcam bir aylık Eşyalı ev kiralamak istiyorum. Ortalama 150-200.$ arası.olursa sevinirim

  yorum beğen
 • Mehmet aksoy
  5 yıl önce

  Ben eylül de 24 orda olacam bana bir yılık ukrayna’da ev kiralamak istiyorum bana yardımcı olursanız çok memun olurum 250 dolar varsa çok memun olurum

  yorum beğen
  • admin
   5 yıl önce

   Merhaba Mehmet bey whatsapp +905321769090

   yorum beğen
kategoriden popüler haberelr KATEGORİDEN POPÜLER HABERLER