Ukrayna Şirket Kurulumu

Ukrayna Şirket Kurulumu

Ukrayna Şirket Kurulumu Ufkunuzu genişletip gözünüzü ticari anlamda yurtdışına diktiyseniz, Ukrayna sizin için ilk tercih edilebilecek ülkelerden olabilir. Ukrayna hakkında bilmek istediğiniz her şeye doğru ve tam cevap veren firmamızın hizmetlerinden birinden daha bahsedeceğiz. Ukrayna Şirket Kurulumu  ile yola çıktıysanız önce yazımızı okuyabilir, ardından bizden destek alabilirsiniz. Ukrayna’da tam ortaklık ya da sınırlı ortaklık yolu ile bir şirkete dahil olabileceğiniz gibi temsilcilik açabilir, iş birliği anlaşması yapabilir, anonim şirket veya limited şirketi kurabilirsiniz. Ukrayna Şirket Kurulumu  hakkında tüm merak ettiklerinizin cevabı yazımızda.

Ukrayna İş Hayatı

Ukrayna, Doğu Avrupa’nın büyüyen ekonomisi olarak oldukça cazip bir ülke. Yabancı yatırımcılar için pek çok fırsat barındıran bu ülkede, büyüme rakamları da oldukça ümit verici. İş kurmanın ya da şirket açmanın çok maliyetli olmadığı Ukrayna’da, mantıklı yatırımların iyi kazanç sağlayacağı rahatlıkla öngörülebilir. Ukrayna’da iş kurmak 2019 yılında oldukça rağbet gördü. Sonraki yıllarda da aynı şekilde rağbet göreceği kesin. Bunun en temel nedeni ise Ukrayna’da şirket kurmak 2019 istediğinizde, sizden talep edilen sermayenin bir alt limitinin bulunmaması. Çok düşük sermayelerle bile Ukrayna Şirket Kurulumu mümkün. Üstelik şirketiniz hesabına kaydedilmiş herhangi bir gelir veya gider bulunmuyorsa şirket vergisinden de muaf olursunuz. Bu kadar cazip şartlar bir araya geldiğinde, neden Ukrayna’da bir iş kurmayasınız ki? Elbette bu işin kurulum aşamasında firmamızdan alacağınız danışmanlık desteği, işlemlerinizin kısa zamanda ve kolaylıkla hallolmasına da yardımcı olacaktır.

Ukrayna Şirket Kurulumu

Ukrayna’da Çalışma Şartları

Ukrayna’da şirket kurabileceğiniz gibi çalışma izni alarak sadece bir çalışan da olabilirsiniz. Bu konuda ilgili yazımıza göz atabilirsiniz. Ukrayna’nın çalışma şartlarını bu yazımızda şirket kurmak isteyenler için irdeleyeceğiz.

Kimler Ukrayna’da Şirket Açabilir?

Eli kolunu sallayan, cebinde parası olan herkes Ukrayna’ya gider ve bir şirket açar şeklinde bir bilgi aldıysanız, kesinlikle kandırılmışsınız. Ukrayna’da iş kurmak elbette kolay; ama yolu, yordamı ve işleyişi bilenler için kolay. Bir şirket kurmaya kesin olarak karar verdiyseniz ilk temin etmeniz gereken, Ukrayna Vergi Kimlik Numarası olacaktır. Bu numara olmadan kati suretle şirket kuramaz, bir işe başlayamazsınız. Ayrıca, şirketinizin ilk kuruluş aşamasında, Ukrayna Devleti sizden bir Ukraynalı yönetici talep edecek. Eğer çalışma ve oturum izniniz yoksa ne yazık ki bu zaruri bir durum. Çalışma ve oturma izninizi aldıktan sonra dilerseniz Ukraynalı yönetici ile yollarınızı ayırabilirsiniz. Bu şartlar kesinlikle gözünüzü korkutmasın. Burada bahsettiğimiz hususlar ve birazdan bahsedeceğimiz, başvuru esnasında gerekli olan belgeler konusunda sonuna kadar sizin yanınızdayız. Ülkemiz adına yurtdışında yapacağınız her girişimde yanınızda olmaktan her daim memnun oluruz.

Ukrayna Şirket Kurulumu

Ukrayna Şirket Kurulumu İçin Gerekli Belgeler;

Birazdan sıralayacağımız belgeler, şirketinizin kurulumu aşamasında mutlaka bulunması gereken belgelerdir. Bu belgeleri nereden ve nasıl temiz edeceğiniz konusunda da endişe etmeyin. Profesyonel danışmanlık hizmetlerimizden yararlanarak, sıkıntı çekmeden tüm belgeleri temin edebilirsiniz.

Gerekli Belgeler;

Pasaport Çevirisi & Noter Onayı

Ukrayna’da uzaktan uzağa şirket kurmanız pek mümkün değil. Her ne kadar Ukrayna’ya T.C. kimlik kartı ile girmek mümkün olsa da şirket kuracağınız zaman sizden pasaportunuzun tercümesi de istenecektir. Ukrayna’ya giriş yaptıktan sonra pasaportunuzu yeminli tercümanlara çevirtiyor ve noterde onaylatıyorsunuz. Bu konuda aldatılmamak için bize danışmanız sizin lehinize olacaktır.

Ukrayna Yeminli Tercüman ın kesinlikle Türkçe bölümü mezunu ve yeminli olması gerekiyor. Dilerseniz birlikte bu işlemi kolaylıkla halledebiliriz.

Ukrayna Vergi Numarası Alınması

ukrayna vergi kimlik numarası

Ukrayna Vergi Numarası

Ukrayna Şirket Kurulumu için olmazsa olmaz diye bahsettiğimiz numaranın alınmasına geldi sıra. Kısaltması INN olan vergi kimlik numarası için başvuru yaptıktan sonra sonuçlanması için 5 gün beklemeniz gerekebilir. Bu 5 günlük süre içerisinde bizimle birlikte Ukrayna’yı keşfe çıkabilirsiniz. Rehberlik, araç kiralama ve diğer hizmetlerimizle de tanışmış olursunuz. Bizimle birlikte Ukrayna’da bulunduğunuz süre içerisinde başvurunuzu yaptınız ve INN yani Ukrayna Vergi Kimlik Numaranızı aldıysanız diğer adımlarla devam edebilirsiniz.

Ukrayna Vatandaşı Yönetici

Şirket kurmanız için gerekli adımlardan biri de budur. Ukrayna vatandaşı olan bir yöneticinin eşliğinde şirketinizi kurmanız gerekir. Ukrayna yasalarına göre, siz doğrudan şirketin yöneticisi olamıyorsunuz. En azından çalışma ve oturma izninizi alana kadar olamıyorsunuz. Ukrayna Devleti, sizin şirket kurucusu müsaade eder; ama ilk aşamada bir Ukrayna vatandaşının şirketinizi yönetmesini ister. Bu kısımda da yanınızda duruyoruz. Aracılık hizmetimiz ile çalışabileceğiniz en doğru yöneticilerle sizi buluşturuyor, dilerseniz siz çalışma ve oturma izni aldıktan sonra kendisi ile yolunuzu ayırmanıza yardımcı oluyoruz. Bu süre sonunda, siz şirketin hem sahibi hem de yöneticisi oluyorsunuz. Ukrayna’da evlilik oturum ve çalışma izni gibi konularda da kesinlikle endişeniz olmasın. Bu konular için de uzman ekibimizle, yasalara uygun, profesyonel hizmet sunuyoruz.

Şirket Tüzüğünün Yazılması ve Çalışma Alanlarının Seçilmesi

Kurmak istediğiniz şirketin, Ukraynaca dilinde, Ukrayna Devleti yetkili makamlarınca kolaylıkla anlaşılabilecek, şirketinizin ciddiyetini ortaya koyabilecek, profesyonel hazırlanmış bir tüzüğe ihtiyacı vardır. En başta doğru ve tam hazırlanmış olan bir tüzük, sonraki zamanlarda yapılması muhtemel gereksiz ve zahmetli değişiklilerin önüne geçecektir. Tüzüğünüzün muhteviyatında;

 • Şirketinizin ismi,
 • Şirketinizin çalışma alanları,
 • Şirketinizin sermayesi,

Mutlaka yer almalıdır. Tecrübeli ve donanımlı hukuk servisi çalışanlarımız ile tüzüğünüzü de hazırlıyoruz.

Ukrayna Şirket Kurulumu

Ukraynaca Şirket İsminin Belirlenmesi

Şirketiniz için isim konulması aşamasında, Ukraynaca bir isim bulmanız gerektiği için biraz zorlanmanız mümkün. Tek başınıza olduğunuzda zorlanabilirsiniz; ama biz yanınızda olduğumuz için şirket isminizin bulunması, başka bir şirket ya da firma tarafından aynı ismin alınıp alınmadığının kontrolü gibi hizmetlerimizle her şey çok kolay ilerleyecektir.

Çalışma Alanlarının Belirlenmesi

Şirketinizle hangi alanlarda hizmet vermek ya da ticaret yapmak istiyorsanız bu doğrultuda çalışma alanlarınızın belirlenmesi gerekir. Uzman ekibimizle çalışma alanlarınızı belirleyebilirsiniz.

Antetli Kağıt-Mühür-Kaşe Tasarımı ve Basımı

Ukrayna Şirket Kurulumu

Şirketinizin temsili amacı ile kullanacağınız, kaşe, mühür, antetli kağıt ve hatta kartvizit için de size hizmet veriyoruz. Bu ihtiyaçlarınız için bilmediğiniz bir ülkede, uygun bir yer aramanıza gerek yok.

Ukrayna Şirket Kurulumu bizimle çok kolay. Yazımızda okuduğunuz tüm hususlara ve daha fazlasına dair hizmetlerimiz mevcut. Sizi Ukrayna’da asla yalnız ve desteksiz bırakmayacağımızdan emin olabilirsiniz. Sadece şirket kurmak için değil, Ukrayna’da üniversite okumakUkrayna rehberlik hizmetiUkrayna araç kiralama hizmeti ve ukrayna havalimanı transferi hizmeti gibi pek çok konudaki profesyonel hizmetimize bir tek aramanızla ulaşabilirsiniz.

Whatsapp: +90532 176 90 90

Viber: +38 093 109 93 93

Telefon : +38 093 109 93 93

okuyucu yorumlarıOKUYUCU YORUMLARI

 • Turgut
  2 yıl önce

  Ukrayna’da şirket kurmak istiyorum

  yorum beğen
 • Adem
  2 yıl önce

  Ukrayna da oturum alırsak shengen ülkelerine vizesiz giriş mumkunmu

  yorum beğen
 • M. I.
  2 yıl önce

  Egemen abi

  Dobra olacağım. Benim derdim UKR ya şirket açmak, ticaret yapmak, UKR ya yerleşmek falan değil. Aslında amacım UK veya DE ye geçmede UKR yı atlama tahtası olarak kullanmak… ukrayna da Şirket açılması gerekiyorsa açarız da… Şirketin tüzel kimliğini kullanarak Schengen bölgesine şirket yöneticisi ünvanıyla geçebilir miyim? Buna olanak var mıdır?

  yorum beğen
 • Alkan Tenik
  2 yıl önce

  Arkadaşlar Egemen Bey ve ekibi son derece güvenilir insanlar. Gönül rahatlığı ile çalışabilirsiniz kendileri ile.

  Kısa bir süre içerisinde ukrayna çalışma izni ve ukrayna oturum izni mi almama yardımcı oldukları için kendilerine teşekkür ederim.

  yorum beğen
 • ilhan abalı
  2 yıl önce

  Ukrayna’da Şirket Kurmak isterim vede oturum müsa desi almak isterim bana bu konuda yardımcı olur musunuz sizinle nasıl istibat kurabilirim bir aracı şirket olarak sizinle nasıl irtibat kurabilirim benim irtibat no

  yorum beğen
 • Engin akdoğan
  4 yıl önce

  Ukraynada fren servisi açmayı düşünüyorum 150 veya200 m2 bir işyerinin ortalama kira bedelleri nedir makina ekipmanı türkiyeden götürebiliyormuyuz vede en önemlisi yetişmiş personel bulabileceğizmi

  yorum beğen
 • TANER
  4 yıl önce

  Merhaba. Türkiye’de SOLENOİD imalatı yapan bir şirketim var. Ukrayna’da bir şirket kurup burada üretip Ukrayna da ki şirket üzerinden satış yapmayı düşünüyorum. Bu konu hakkında bilgi alabilirmyim.

  yorum beğen
 • Ismail
  4 yıl önce

  Ukrayna veya rusyada bir şirket kurmak istiyorum. Ukrayna için sorum; kurduğum şirket gayrimenkul edinebilirdi yani bir arsa alıp üzerine çok büyük olmayan bir bina yaparak burada 2 veya daha fazla iş kolu ile faaliyet yürütebilir mi. Yanı iki katlı binanın alt katı gıda üst katı tekstil üretimi için kullanabilirmiyiz. Orada resmi asgari ücret nedir ve uygulanabiliyormu. Şimdiden teşekkürler.

  yorum beğen
 • Tarık
  4 yıl önce

  Ukrayna veya rusyada bir şirket kurmak istiyorum. Ukrayna için sorum; kurduğum şirket gayrimenkul edinebilirdi yani bir arsa alıp üzerine çok büyük olmayan bir bina yaparak burada 2 veya daha fazla iş kolu ile faaliyet yürütebilir mi. Yanı iki katlı binanın alt katı gıda üst katı tekstil üretimi için kullanabilirmiyiz. Orada resmi asgari ücret nedir ve uygulanabiliyormu. Şimdiden teşekkürler.

  yorum beğen
 • Orçun
  4 yıl önce

  Merhaba , şirket kurmanı. Maliyeti ve sizin hizmet bedeliniz nedir ? İyi çalışmalar

  yorum beğen
 • kenan sağlam
  5 yıl önce

  selam ben ukrainada şirket kurmak istiyorum bu konuda neler lazim ve üçreti nekdadar onu öğrenmek istiyorum

  yorum beğen
 • Özgür kaya
  5 yıl önce

  Ukraynada shengen vize almak için gerekli evraklar nelerdir, kllay gelsin

  yorum beğen
 • Emir yağmur
  5 yıl önce

  Ofislerine gidip çaylarını içtim egemen bey’de eşi’de çok ilgilendiler şirketimiz vardı daha önceden ukrayna çalışma izni ve ukrayna oturum izni çıkardık sağolsunlar varolsunlar. Güvenilir A+++ kalite insanlar.

  yorum beğen
  • admin
   5 yıl önce

   Emir bey güzel yorumunuz için teşekkür ederim

   yorum beğen
 • Abdulkerim durmaz
  5 yıl önce

  Ukraynada şirket açmak Ne kadardır nasıl yol izlemeliyim sermaye bedeli en az ve ençok ne kadar lazım

  yorum beğen
  • admin
   5 yıl önce

   Merhaba abdulkerim bey;

   Sermaye 10 tl ile’de şirket açabilirsiniz.
   Whatsapp : 05321769090 buradan iletişime geçerseniz yardımcı olabiliriz.

   yorum beğen
 • Özlem
  5 yıl önce

  Türk dili ve edebiyatı öğretmeniyim.orta seviyede ingilizce m var. Ukraynada Türkçe öğretmenliği yapabilir miyim?öğretmen maaşları nasil acaba?Ailemle yerlesebilir,gecimimi saglayabilir miyiz ,yeterli olur mu?ilgileriniz icin teşekkürler.

  yorum beğen
  • admin
   5 yıl önce

   Özlem hanım merhabalar;

   Öğretmen maaşları burada düşüktür ama ek işler yapabilirsiniz.
   İletişim sayfasından whatsapp üzerinden bizimle iletişime geçebilirsiniz.

   yorum beğen
 • Yücel
  5 yıl önce

  Ukrayna Çalışma izni belgesi almak istiyorum fiyat nedir

  yorum beğen
  • admin
   5 yıl önce

   Merhabalar Yücel bey;

   Mail üzerinden size dönüş yapıldı.
   Teşekkür Ederiz.

   yorum beğen
 • Aziz
  5 yıl önce

  Ukrayna Şirket kurulumu maliyeti nedir
  Lokanta döner salonu olurmu

  yorum beğen
  • admin
   5 yıl önce

   Merhabalar Aziz bey;

   Mail Üzerinden size dönüş yapıldı bilgi verildi. Teşekkür ederiz.

   yorum beğen
 • Sami ay
  5 yıl önce

  ukrayna şirket kurulumu ve oturum izni çalışma izni belgesi dahil fiyat alabilirmiyim?

  yorum beğen
  • admin
   5 yıl önce

   FULL PAKET;

   PASAPORT ÇEVİRİSİ VE NOTER ONAYI
   VERGI KODU AÇILIŞI
   ŞİRKET KURULUMU
   WEB SITESI – KAŞE – ZARF
   ÇALIŞMA İZNİ BELGESİ ALIM (3 İŞ GÜNÜ)
   3 YILLIK OTURUM İZNİ
   D VİZESİ
   ADRES KAYDI (PROPİSKA)
   MUHASEBE 3 YIL DAHIL

   yorum beğen
 • Orhan çakar
  5 yıl önce

  Ukrayna Şirket Kurulumu hakkında daha önce farklı firmadan teklif aldık bize 3400 dolar fiyat verdi + kardeşim içinde %50 hisse istedik ona’da 2000 bin dolar istediler toplam 5400 dolar ama Egemen bey ile tanıştık ben kardeşim dahil şirket kurulum vizeler 2400 dolar 24 gün içinde teslim aldık sizin gibi bir insanla tanışmak ve iş yapmak çok iyiydi Allah yolunuzu açık etsin.

  yorum beğen
  • admin
   5 yıl önce

   Teşekkürler orhan bey.

   yorum beğen
   • kamil
    4 yıl önce

    bende yeni gidecem ukranya orda bir iş yeri açmayı düşünüyorum ben zeten benim kardeşim orda okuyor ama tam emin olmak istiyorum ben orta matel üzerinde bir işletme düşünüyorum ben kaynakçilik atölye olabilir ya fabrıka olabilir benim çalişma var zeten

    yorum beğen