Ukrayna’da Askerlik Erteleme

Askerlik ne kadar süre ile tecil ettirilir, askerlik tecil ettirme sebepleri nelerdir, askerliği kimler tecil ettirebilir gibi konularda bilgiler vereceğiz.
askerlik ertleme

Ukrayna’da Askerlik Erteleme avukata vekalet vererek işlem başlatılır çalışma ve oturma izni için bakanlıklara başvuru yapılır, tüm bu evraklar tamamlanıp bakanlıklardan onay alındıktan sonra evraklar Türkiye’ye gönderilir ve Türk konsolosluğundan kişi için D vizesi alınır. Vize işlemleri sonlandıktan sonra kişi evraklarıyla birlikte Ukrayna’ya gider ve evraklarını Ukrayna’da ki konsolosluğa teslim eder. Konsolosluk evrakları aldıktan sonra en geç 3 hafta içerisinden E-Devlete askerlik erteleme bilgisi ulaşmış olur.

1111 sayılı askerlik kanununun 35/G maddesi gereğince oturma veya çalışma iznine sahip olarak işçi, işveren veya bir meslek ya da sanat mensubu sıfatı ile yabancı ülkelerde bulunan yükümlüler, durumlarını ispata yarayan belgeler ile bağlı bulundukları Türk konsolosluklarına başvurmaları hâlinde, bunların yoklama, celp ve sevk gibi her türlü askerlik işlemleri, Millî Savunma Bakanlığı tarafından belirlenecek usûl ve esaslara uygun olarak 38 yaşını tamamladıkları yılın sonuna kadar ertelenebilir.

askerlik-tecil-ettirme

Ukrayna’da Askerlik Erteleme Ukrayna’da çalışan Türk vatandaşlarının iki çeşidi var : iş veren veya işçi. Özetle şirket sahibi yada Ukrayna’da bulunan şirketinde iş sözleşme üzerinde çalışan kişi. Askerliği ertelemek için iş verenden ve işçiden farklı evraklar hazırlanması gerekiyor. Şirketimiz hem iş veren için de işçiler için evrakları gerekli şekilde hazırlamaktadır. Ukrayna’da yaşanan veya yeni yaşamaya karar vermiş olan her Türk vatandaşının askerlik erteleme işlemlerini sorunsuz olarak Yatırım Danışmanlık ve Avukatlık şirketimiz çözüme kavuşturmaktadır.

Türk kanuna göre askerliği ertelemek için yabancı ülkede oturma veya çalışma izni gerekiyor. Ancak Ukrayna’da bulunan Türk konsolosluğu hem çalışma izni hem de oturma izni istiyor. Çünkü Ukrayna’nın kanunlarına göre tüm çalışanlarının oturma izni olması gerekmektedir. Ayrıca şirket sahiplerine oturma izni Ukrayna’da verilmiyor. Oturum için iş veren de olsa, kendi şirketi üzerinden çalışma izni alması gerekiyor.

Ukrayna’da Askerlik Erteleme

Gerekli evraklarının çok ciddi bir biçimde hazırlanıp arşivlenmesi gerekmektedir. İleride sorun yaşamamak istiyorsanız düzenlenen evrakların içinde uygun olmayan bir belge bulunmamalıdır. Askerlik evraklarınızı kesinlikle dikkatli hazırlanmalı. Ukrayna’da bu askerlik erteleme işlerini yaptığını sanan arzuhalci bürolarına sakın itibar etmeyin. İnanın ileride telafisi mümkün olmayan sorunlarla karşılaşabilirsiniz. Bu askerlik erteleme işlerinizi kesinlikle Ukraynalı Avukatlara teslim edin.

Ukrayna Yatırım  Danışmanlık ve  Avukatlık şirketi , Türk Vatandaşlarına askerlik erteleme işlemlerini güvenli bir şekilde yaparak 7/24 hizmet vermeye devam etmektedir. Ukrayna’da Registratsiya(Kayıt) işlemleri için bizimle iletişim sayfamız üzerinden iletişime geçebilirsiniz.

Ukrayna’da Şirket Kurmadan Dolayı Askerlik Tecili İçin Gerekli Evraklar

1. Şirket çalışanları ile yapılmış tüm sözleşmelerin Türkçe Tercümesi

2. Ukrayna’da Şirketinizin faaliyet belgesi (Türkçe tercümesi ve Tasdik Şerhi tatbik edilmeli. Tasdik işlemi 15 gün sürebilmektedir. Lütfen göz önünde bulundurunuz.)

3. Ukrayna’da şirketinizin adresine dair Kira sözleşmesi varsa, Tapu fotokopisi –

4. Şirketin vergi dairesi kayıt belgesi

5. Şirketin önceki yıllara ait vergi beyannamesi

6. Süresi dolmamış olan Türk pasaportu

7. Nüfus cüzdanı

8. Fotoğraf

9. En az altı aylık süresi olan ikamet izin belgesi

Ukrayna’da Askerlik Erteleme  Dikkat: Şirketimizin anlaşmalı olduğu firmalar vasıtasıyla Ukrayna’da öğrenci ya da işçi statüsü almadan, Ukrayna’daki bir A.Ş veya LTD.’de pasif ortaklık, yüzde 5 hisse verilerek alınacak olan “şirket ortağı” belgesi ile  birlikte şirketin Ukrayna’daki çalışmalarına ve faaliyetlerine belli zaman dilimlerinde iştirak etmek suretiyle Türkiye Cumhuriyeti Odessa veya Kiev konsoloslukları üzerinden askerlik erteleme işlemi yapılmaktadır. Askerlik erteleme işlemi 38 yaşına kadar devam etmektedir ve tamamen yasalara uygundur. Askerlik erteleme ve tecil işlemleri ile ilgili tüm sorularınızı internet sitemiz üzerinde bulunan iletişim formları ya da iletişim sayfamız üzerindeki telefon numaraları aracılığı ile bizlere iletebilirsiniz.

okuyucu yorumlarıOKUYUCU YORUMLARI

 • Muhsin
  3 yıl önce

  Askerlik erteleme icin yuzde %5 ortaklik icin daha fazla bilgi almak istiyorum pazartesi gunu sizi ariyacagim

  Tesekurler

  yorum beğen
 • Mustafa kalem
  6 yıl önce

  Sağolsın egemen bey 38 yaşına kadar askerlik işimi halletti Allah razı olsun

  yorum beğen