arama

Ukrayna’da Evlilik İşlemleri

evlilik-islemleri
 • paylaş
 • paylaş
 • paylaş
 • paylaş
 • paylaş
 • admin

Ukrayna’da Evlilik İşlemleri

Ukrayna'da Evlilik İşlemleri

Ukrayna’da Evlilik İşlemleri

Tatil ya da eğlence amaçlı Ukrayna’ya geldiğinizde, kader bu ya, gönlünüzü bir Ukrayna güzeline kaptırıp evlenmek isteyebilirsiniz. Yabancı bir ülkenin evlilikteki örf ve adetlerini araştırmadan evvel yasal olarak evlilik şartlarınızı araştırmanız daha akıllıca olacaktır. Ukrayna’da evlilik işlemleri hakkında merak ettiklerinize ve bizim bu konuda size sağladığımız desteklerle ilgili tüm bilgilere yazımızda ulaşabilirsiniz. Ukrayna’da yaşanması muhtemel her şey için size destek verdiğimizi diğer hizmet başlıklarımızı inceledi iseniz fark etmişsinizdir. Hukuki ve bireysel danışmanlık hizmeti verdiğimiz konulardan biri de evlilik işlemleri. Bir Ukrayna vatandaşı ile evlenmek istediğinizde, sağdıcınızdan alacağınız destekten daha fazlasını bizden alacaksınız. Sizlere tüm prosedürü ve bizim sağladığımız hizmeti adım adım ilerleyerek anlatacağız. Öncelikle resmi evraklara bir göz atalım.

Ukrayna’da evlilik için gerekli evraklar nelerdir?

Hayatınızın kadınını Ukrayna’da bulduysanız, sıra gerekli evrakları hazırlamaya geldi demektir. İşte, bu hayırlı iş için hazırlamanız gereken belgeler:

 • Geçerli, size ait pasaportun aslı ve fotokopisi,
 • Türkiye’nin Ukrayna Büyükelçiliği’nden alınacak, evli olmadığınızı gösterir belge,
 • Temin ettiğiniz tüm belgelerin, Ukrayna makamlarınca anlaşılması için tercümesi,
 • Evlilik isteğinizi belirtir dilekçeniz.

Tüm bu belgeleri alıyor ve nikah işlemlerinizi başlatıyorsunuz. Belgelerin temini ve nikah işlemlerinin başlatılması aşamasında da bizim desteğimize başvurabilirsiniz. Ukrayna evlilik için gerekli evraklar ve işlemler aşamasında sizin için zor bir ülke olabilir mi endişesindeyseniz, bize dilediğiniz an ulaşabilirsiniz.

Bu belgeleri evleneceğiniz insanın kişisel belgeleriyle beraber Nüfus ve Nikah Dairesine vermelisiniz. Ukrayna’da evlilik belgelerinizi hazırlamamız için iletişime geçiniz

Ukrayna’da evlilik oturum izni almak için yeterli mi?

Yasal olarak tanınmış, siz Ukrayna’da bulunurken gerçekleşmiş olan evliliğiniz vesilesi ile oturum izni almanız mümkün. Elbette, oturum izni almak için illa evlenmeniz gerektiği anlamına gelmiyor bu. Ukrayna oturum izni hakkında merak ettiklerinizi ilgili makalemizden okuyabilirsiniz. Evliliğiniz sebebi ile oturum izni almak için evvela evlilik vizesi yani D tipi vize almanız gerekir. Hemen daralmanıza lüzum yok. Bahsini geçtiğimiz tüm resmi prosedürler için size profesyonel bir şekilde destek oluyoruz. D tipi vize ve oturum izninin sürecini de aşağıda açıklamaya çalıştık.

Ukrayna evlilik vizesi nasıl alınır?

Tüm evlilik işlemlerini doğru bir şekilde hallettiyseniz, D vizesi için de başvurunuzu yapabilirsiniz. Türkiye’deki Ukrayna Büyükelçiliklerine giderek D tipi vize başvurusunda bulunmalısınız. Tahmin edebileceğiniz gibi, bu aşamada da sizi yalnız bırakmıyor ve danışmanlık hizmetimizle tüm işlemlerinizi kolayca hallediyoruz. Evlilik işlemleri tamam, D tipi vize de alındıysa, süreli oturum izni de alabilirsiniz demektir. 2 yıl boyunca evli kalarak, Ukrayna’da ikamet ederseniz, süresiz oturum iznine de sahip olabilirsiniz. Sonrasında da Ukrayna Vatandaşlığı geliyor elbette. Acele etmeden, hepsini adım adım ilerleyerek bizimle birlikte kolaylıkla halledebilirsiniz.

Mutlu bir yuva kurduktan sonra aklınıza bazı sorular takılabilir. Ukrayna’da evlilik Türkiye’de geçerli mi? En önemli sorulardan biri de budur. Hangi yabancı ülkede olursa olsun, yurtdışında evlenen bir

Türk Vatandaşı, evliliği o ülkenin yetkili makamlarınca onaylandıktan sonraki 30 gün içerisinde, en yakın Türkiye temsilciliğine bu evliliği bildirmeli ve tescil ettirmelidir. Bu tescilin ardından, evliliğiniz artık Türkiye’de de geçerli olacaktır. Yanınıza;

 • Evlilik belgesi,
 • Kimlik belgeleriniz ve yabancı uyruklu olan taraf için doğum belgesi,
 • Başvuru dilekçesini alarak başvurunuzu yapabilirsiniz.

Ukrayna’da evlilik işlemleri ile ilgili, aklınıza takılan her şey için bizimle iletişime geçebilirsiniz. Ukrayna’da aradığınız tüm hizmetleri A kalite sunan firmamızın mihmandarlığında asla mağdur olmazsınız. Hukuki danışmanlık, tatil, eğlence ve okul danışmanlığı, rehberlik, mihmandarlık, havalimanı transferi, araç kiralama ve daha pek çok konuda profesyonel hizmet veriyoruz. İletişim sayfamızı inceleyerek, dilediğiniz kanaldan, ihtiyaç duyduğunuz her an bize ulaşabilirsiniz.

Whatsapp : +90532 176 90 90

Viber : +38 093 109 93 93

Telefon : +38 093 109 93 93

okuyucu yorumlarıOKUYUCU YORUMLARI
 • ONUR
  5 ay önce

  site üzerinden Canlı sohbet ettiğim ukrayna evlilik işlemleri hakkında bilgi aldım Allah razı olsun kaç firma ile görüştüm hemen para!

  10
  yorum beğen
  • admin
   5 ay önce

   Biz teşekkür ederiz yorumunuz için Onur bey.

   7
   yorum beğen
 • Müslüm Şahin
  8 ay önce

  Egemen bey sağolsun ukrayna’da evlilik işlemlerimizi belgelerimizi hazırladı Allah razı olsun.

  7
  yorum beğen
  • admin
   8 ay önce

   teşekkür ederiz

   9
   yorum beğen
 • Devrim Pınar
  10 ay önce

  2 Gün içinde belgelerimizi hazırlayıp 1 hafta sonra bizi resmi olarak evlendiren ukrayna.com teşekkür ederim. ukrayna’da evlilik işlemleri

  7
  yorum beğen
  • admin
   8 ay önce

   Bizim işimiz sizi mağdur etmemek yardımcı olduysak ne mutlu bize tekrar bekleriz kahve çay içmeye.

   9
   yorum beğen
 • Emekli Komiser Yard. Üstad Çayzade
  12 ay önce

  Evlilik işlemleri için Ukrayna’ya geleceğim Eşim ukrayna vatandaşı ukrayna’da evlilik için gerekli belgeleri hazırlarmısınız ?

  10
  yorum beğen
  • admin
   8 ay önce

   Hazırlarız efendım +905321769090 whatsapp dönüş yapın size gerekli işlemler yapılacaktır.

   5
   yorum beğen
 • Kemal Otluk
  1 sene önce

  Vize başvurusunda mi bulundum evlilik işlemleri mi tamamladım oturum ne zaman alabilirim

  9
  yorum beğen
  • admin
   8 ay önce

   Eşiniz’den vekalet alıp gidip molvoda’dan vize açıp Ovir denilen yere belgeleri teslim edip ordan size gerekli açıklamalar yapılacak

   6
   yorum beğen
 • Suphi
  1 sene önce

  Bişey sorucm evlilik işlemleri karşı taraftan habersiz yapılabiliyo mu?

  10
  yorum beğen
  • admin
   8 ay önce

   Yapılamaz. Yasal değil.

   9
   yorum beğen