Kiev Üniversiteleri

Ukrayna, vizelerle birlikte pasaportların da kalkması sayesinde neredeyse kapı komşumuz gibi oldu. Artık sadece kimliğinize gidebildiğiniz Ukrayna, Avrupa kültürü ile tanışmak için kolay ve ucuz gidilebilecek ülkeler arasında öne çıkıyor.

Ukrayna’da Eğitim

Ukrayna, vizelerle birlikte pasaportların da kalkması sayesinde neredeyse kapı komşumuz gibi oldu. Artık sadece kimliğinize gidebildiğiniz Ukrayna, Avrupa kültürü ile tanışmak için kolay ve ucuz gidilebilecek ülkeler arasında öne çıkıyor. Ukrayna sosyal hayatı, renkli gece yaşamı ve diğer pek çok olanağının yanı sıra eğitim hayatınız için de oldukça popüler ve uygun fırsatlar sunuyor. Ukraynada üniversite okumak detaylı araştırma, güvenilir aracı firmalar ve net olarak alınmış bir kararla imkânsız bir hayal değil. Ukrayna üniversite fiyatları ve Ukrayna üniversite bölümleri ve diğer önemli konularla ilgili özet bilgiler vererek doğru tercihler yapabilmeniz için yardımcı olacağız. Sizi hayallerinizdeki eğitimle buluşturmak için güvenilir bir hizmet vermek adına güncel bilgiler ve doğru danışmanlık hizmetlerimiz ile her daim yanınızdayız. Bölgeler bazında vereceğimiz detaylı bilgiler sayesinde hangi üniversiteye gitmek istediğinize kolaylıkla karar verebilirsiniz. Sizler için ilk olarak Kiev ve Kiev üniversitelerini inceleyip aklınızdaki tüm soruları cevaplandırmaya çalışacağız.

Ukrayna Kiev Üniversiteleri

Ukraynada üniversite okumak hayalini yaşanların ilk tercih ettiği şehir olan Kiev, sizi hem kaliteli bir eğitime hem de üniversite okumanın tüm muhteviyatına sahip olmaya davet ediyor. Kiev’de öne çıkan üniversiteler ve web adresleri şu şekilde:

Üniversite Web Adresi
Igor Sikorsky Kiev Politeknik Enstitüsü http://kpi.ua/en

 

Kiev Milli Ticaret Ve İktisat Üniversitesi https://www.knteu.kiev.ua/

 

Kiev Ulusal Ekonomi Üniversitesi https://kneu.edu.ua/en/

 

Kiev Taras Shevchenko Üniversitesi http://www.univ.kiev.ua/

 

Kiev Mohila Akademisi Ulusal Üniversitesi https://www.ukma.edu.ua/eng/

 

Kiev Ulusal Kültür Ve Sanat Üniversitesi http://knukim.edu.ua/

 

Kiev Ulusal Havacılık Üniversitesi http://nau.edu.ua/en/

 

Her bir üniversite için detaylı bilgi ve üniversitenin bölümlerine, üniversite isimlerine tıklayarak ulaşabilirsiniz.

Ukrayna Üniversite Denklik İşlemleri

Ukrayna okuyacağınız pek çok üniversite için Türkiye’de diploma denkliği imkanı bulunmaktadır. Diploma denkliği konusunda bilgi sahibi değilseniz ilgili yazımızı okuyarak bilgi sahibi olabilirsiniz.

Ukrayna Üniversite Fiyatları

Ukraynada üniversite okumak düşünüldüğü kadar pahalı değildir. Hatta Türkiye’de bir üniversite okumaya denk bir masrafla yurtdışında bir üniversite okumanın ve dilediğiniz bölümden mezun olmanın avantajlarından faydalanabilirsiniz. Ukrayna üniversite fiyatları ortalama 3000 $ ile 4500 $ arasında seçeceğiniz bölüme göre farklılık gösterebilir. Hazırlık için ortalama 3000 $ olarak fiyatlandırma yapılırken, mühendislik fakülteleri için 3500 $ ücreti gözden çıkarmanız gerekiyor. 4500 $ ücret ile de tıp fakültesinde okuyabilirsiniz. Bunların haricinde kalan bölümler içinse ortalama ücret 3000 $ civarındadır. Tüm bu ücretlendirmeler paket şeklindedir. Paketlere dahil içerikler hakkında detaylı bilgilere ilgili yazımızdan ulaşabilirsiniz.

Kiev’de Barınma

Yurt ve apart gibi seçenekleri bulabileceğiniz Kiev’de barınma ihtiyacını çözmek oldukça kolay. Barınma konusunda da detaylı bilgi almak ve size sunabileceğimiz hizmetler hakkında detaylı bilgilere Ukrayna’da Kiralık Evler yazımızda ulaşabilirsiniz.

Kiev’de Sosyal Yaşam ve Gece Hayatı

Üniversite okumak sadece dersler ve kitaplardan ibaret değildir. Eğitiminizi alırken bir yandan da sosyal alanda geliştirmek ve fırsat buldukça eğlenebilmek istiyorsanız Kiev bunun için biçilmiş kaftandır. Kiev’de sosyal hayat ve gece yaşamı hakkında tüm bilgilere ilgili yazımızdan ulaşabilirsiniz.

Sizin Ukrayna’da en konforlu ve güvenilir şekilde eğitim hayatınızı tamamlamanız için yedi gün yirmi dört saat bize ulaşabileceğiniz destek hattımız ve her alanda sunduğumuz kaliteli hizmetlerimiz ile yanınızdayız. Ukrayna’ya gitmeden evvel ve gittiğinizde bizimle görüşmeyi unutmayın.

okuyucu yorumlarıOKUYUCU YORUMLARI