Harkov Milli Ekonomi Üniversitesi

Kharkiv National University of Economics
Harkov Milli Ekonomi Üniversitesi

Harkov Milli Ekonomi Üniversitesi

harkov milli ekonomi Üniversitesi  Ukrayna’nın milli değerlerinden olan harkov milli ekonomi Üniversitesi 1893 yılı itibari ile eğitim hayatına başlamıştır ve ülkenin olduğu kadar diğer ülkeler tarafından da haklı bir şöhretle tanınmaktadır. Prestijli ve aynı zamanda ülkenin en saygın okulları arasında olan kurum, akademik personeliyle de göz kamaştırıyor. Dünyanın her yerinden her sene çok sayıda öğrenci kabul etmektedir ve her öğrenci kendi alanında en kapsamlı, bilimsel eğitimlerden geçmektedir.

harkov milli ekonomi Üniversitesi 

Harkov Milli Ekonomi Üniversitesi

Harkov Milli Ekonomi Üniversitesi

Türkiye’deki öğrencilerden de çok talep almaktadır. Bologna Eğitim Kriterleri uygulandığı için tüm eğitim hayatı bilimsel, modern ve teori ile uygulamaları birleştiren bir modelde verilmektedir.

harkov milli ekonomi Üniversitesi Avrupa Üniversiteler Birliği üyesidir ve yurt dışında da çeşitli platformlarda sayısız ödüle sahiptir. Diğer üniversitelerle ve yabacı okullarla sayısız ortak proje yürüten okulda her projenin hayata geçirilmesiyle öğrenciler alanlarında deneyim elde eder, mesleki becerilerini daha öğrenci iken gösterme şansı bulurlar

Başta Polonya, Fransa ve Yunanistan olmak üzere, Çin, Vietnam ve Türkiye gibi çok sayıda ülke ile ortak çalışmalar yürütülmekte, projeler geliştirilmektedir. Hala devam eden bu çalışmalar gençlerin mezun olduklarında iş bulurken referansları haline de gelmektedir. Bu çalışmalar harkov milli ekonomi Üniversitesi’nin sadece bir eğitim kurumu değil, aynı zamanda ülke adına çeşitli projeler geliştiren önemli bir kurum haline gelmesinin de önünü açmıştır.

Harkov Milli Ekonomi Üniversitesi eğitim süresince öğrencilere seçmeli dil dersleri vermektedir. Gençlerin eğitim dillerini seçerken tercihleri genellikle okudukları bölüm ve mezun olduktan sonra çalışacakları, alan ve ülke durumuna göre belirleniyor. Üniversitede verilen dil eğitimleri Arapça, İngilizce, Türkçe, Çince ve Fransızcadır.

harkov milli ekonomi Üniversitesi dil eğitimi esnasında öğrencilerin bundan sonraki yaşamlarında, kariyerlerinde iyi seviyede konuşabilmeleri adına profesyonel şekilde verilmekte ve öğrencileri geleceğe taşımaya odaklanılmaktadır. Mezun olan her genç tercih ettiği yabancı dili ana dili konuşmaktadır.

harkov milli ekonomi Üniversitesi Bölümleri

Ekonomi ve Hukuk Bölümü
Ekonomi ve Bilişim Bölümü
Pazarlama ve Yönetim Bölümü
Uluslararası Ekonomik ilişkiler Bölümü
Muhasebe Yönetimi ve Denetim Bölümü
Finans Bölümü
Ekonomi ve İşletme Yönetimi Bölümü
Yönetim ve idarecilik Bölümü
Bilgisayar bilimi Bölümü
Basım ve Yayıncılık Bölümü
Turizm Bölümü
Turizm Yönetimi Bölümü

okuyucu yorumlarıOKUYUCU YORUMLARI