arama

Odessa Tıp Üniversitesi

Dünyanın en harika ülkelerinden biri olan Ukrayna’ da eğitime 1900 yılında açılmış Odessa tıp üniversitesi Avrupa Üniversiteler birliği üyesi olmaktadır.
odessa tıp üniversitesi
  • paylaş
  • paylaş
  • paylaş
  • paylaş
  • paylaş
  • admin

odessa tıp üniversitesi En çok tercih edilen okullardan biri olmasını 800 eğitmen uzmanı, 105 adet profesörüne, 407 adet doçent ve profesör asistanlarına ve 18 akademisyenliğine borçludur. Bu devasa eğitim kurumunda toplamda 4500 adet öğrenci yetiştirilmektedir. Bu okulda her zaman ezberi geride bırakan uygulamalı günümüzün en gelişmiş teknolojik makinalarıyla uygulamalı eğitim sunulmaktadır. En mükemmel yanı ise 57 farklı ülkede ve 1500 tane yabancı öğrencisi bulunan okulda en çok beğeni toplamayı başarmış olmasıdır.

Gelişime yüz tutmuş yönleriyle ilelebet başarı elde etmiş olan Odessa tıp üniversitesi her konuda en uzman bilgiler ile sizleri boş şekilde mevzun etmemekte bilakis mevzun olurken bir çok bilgiyle diplomanızı elinize almanızı sağlamaktadır. Bir çok ülkeden katılıma açık tutulan bu devasa okulda kontenjan dolana kadar kayıt alınmaktadır. Eğitimin en devasa yönü ise sizlere uygulamalı ders anlatımı vererek akıllarda kalınacak şekilde tasarlanmış programları olmasıdır. Eğer Ukrayna’ da okumaya karar verirseniz ilk aklınıza gelecek okul burası olmalıdır. Nedeni hem profesyonel eğitime tabi tutulması hem de bütçe bazında sizleri zorlamamasıdır.

odessa tıp üniversitesi Doğu ve Batı Avrupa’nın en eski Tıp Üniversitesilerinden biridir.Üniversite 1Eylül 1901  ‘de açılmış olup Sovyetler birliğinin dağılmasından sonra 1993’de  Odessa Devlet Tıp Üniversitesi adını almıştır. Üniversite Ukrayna milli eğitim bakanlığının en yüksek akreditasyon seviyesi olan 4. Akreditasyon düzeyine sahiptir. 1997 yılında Üniversite Milli Statusu kazanarak odessa tıp üniversitesi adını almıştır.

odessa tıp üniversitesi

Odessa Tıp Üniversitesi

odessa tıp üniversitesi okumak isteyen öğrencilerin en gözde okulu olmayı başarmış gibi görünüyor. Okulun en büyük hedefi, eğitim verdikleri öğrencilerine sadece hayat kurtarmakla yetinmeyip yapmış olfukları mesleklerde her zaman hassasiyet ile yaklaşım göstermeleri ve de çalışma prensiplerinin ne denli önemli olduğunu anlatmalarıdır. En zor ve en dikkat edilmesi gerekilen mesleklerden biri olan tıp bölümü hayat kurtardığı için daha da itina ile eğitim verilmesi gerekmektedir. En ufak yanlışı bile kabul etmeyecek kadar önemli olan bu bölüm mevzun olan öğrenciler için farklı anlamlar taşıması ve çalıştıkları bir hastanede başarı elde ederken hastalarında da gördükleri uygulamalı derslerle uzman tedavi yöntemleri sunmaya çalışmaları gerekmektedir. O bakımdan dolayı da bu devasa odessa tıp üniversitesi ‘deokumak isteyenler için ilk seçim kaynağı olmakta ve her mevzun olanların çalıştıkları zamandan itibaren işlerinde ne denli hassasiyet yakaladıklarını kanıtlamaktadır.

okuyucu yorumlarıOKUYUCU YORUMLARI