Odessa Ulusal Hukuk Akademisi

1847’den sonra değişik isimlerde gelişen Hukuk Akademisi,2000 yılında Ukrayna'nın en iyi okulu seçilmiştir. Avrupa Üniversiteler Birliği üyesi olan Hukuk Akademisi, Güney Ukrayna'da yargı eğitimi, bilim ve kültürün merkezi olmuştur.
ODESSA ULUSAL HUKUK AKADEMİSİ

Ukrayna nın hukuk eğitimi alanında lider bir konumda olan Odessa Ulusal Hukuk Akademisi Devlet organları ve yerel öz-yönetim kurumlarıyla ve ayrıca Odessa şehrinde önde gelen hukuk firmaları ile yapılan işbirliği sayesinde, mezunların% 100’ü üniversiteden mezun olduktan sonra ilk yılında başarılı bir şekilde iş bulabilmektedir.

Odessa Ulusal Hukuk Akademisi’nde, 350 ‘den fazla profosör ve öğretim görevlisi akademisyen görev yapmaktadır. 16 binin üzerinde öğrenci “Hukuk”, “Siyaset Bilimi”, “Fikri Mülkiyet”, “Konsolide Bilgi”, “Devlet Hizmeti” alanlarında eğitim görmektedir.Üniversitede Ukrayna’nın Hukuk Bilimleri Ulusal Akademisi Güney Bölge Merkezi bulunmaktadır. Üniversitenin 8 temsilcisi Merkez’e dahil edilir ve Ukrayna Ulusal Hukuk Bilimleri Akademisyeninin ve Eşlik Eden Üyelerinin statüsüne sahiptir.

“Odesa Hukuk Akademisi”

Yabancı ülkelerden gelen öğrencilere eğitim verme hakkına sahip Ukrayna lisanslı Eğitim ve Bilim Bakanlığı bünyesindeki yüksek öğrenim görmüş bir devlet üniversitesidir.

AVRUPA BİRLİĞİ DİPLOMASI VE DENKLİK

  • Odesa Hukuk Akademisi, Avrupa Üniversiteler Birliği üyesidir. 2006’da Ukrayna’nın ilk üniversitesi Magna Charta Üniversitelerine imzasını attı
  • Son yıllarda Avrupa ve Amerika’nın önde gelen üniversiteleri, etkili uluslararası hükümet ve sivil toplum örgütleri ile işbirliğine ilişkin uzun süreli 50’den fazla anlaşma yapmıştır.
  • Odessa Hukuk Akademisi, 2008 yılında Avrupa Rektörler Birliği’nin en prestijli ödülü olan Kalite Ödülünü almıştır.

NEDEN ODESSA HUKUK AKADEMİSİ

  • Tüm dünya ülkelerinde diploma derecelerinin uluslararası olarak tanınması
  • Lisans ve Yüksek Lisans derecelerinden doktora ve doktoraya bilim kariyeri
  • Uluslararası işbirliği: yurtdışında değişim, eeğitim ve staj program (Fransa, Polonya, Almanya, Kanada, ABD)
  • Deneyimli Akademik Kadro ile “Ukraynaca, Rusça, İngilizce, Almanca ve Fransızca” dersler·
  • Başarılı öğrencilere Ukrayna ve yabancı şirketlerde istihdam olanağı ve staj imkanı
  • Avrupa Yüksek Öğretim Alanına tamamen adapte edilmiş gelişmiş eğitim metodolojisi ve eğitim araçları

 

okuyucu yorumlarıOKUYUCU YORUMLARI