Ukrayna Kızları Hakkında

Ukrayna Kızları Hakkında ile oldukça kolay tanışabilirsiniz. Çok hoş biriymiş acaba tanışmak istesem kafama çantayı yer miyim, yada beni rencide ederek bağırır mı? Gibi sorular aklınıza gelse de ihtimali çok düşüktür. Örneğin bu memlekette insanlar birbirleriyle tanışmak için gece kulüplerine gidiyor. Piste çıkıp dans ediyor ve sizde tanışmak için yanına gidebilirsiniz. Aynı şekilde sizde dans ederken yanınıza gelip size de yakınlaşabiliyorlar. Ukrayna’da gece kulübünde bişiler içerken tanıdığım kız arkadaşımın yanıma gelip neden gidip oynamadığımı, neden oturduğumu hatta benim deli olabileceğimi söylemesi üzerine bunu tescillemiş oldum. Türkiye’ ye gelindiğinde anlatılan hikayeler de hep bu işlerin çok basit, çok kolay olduğuna dair genel olarak insanlar hakkında ön yargı oluşturuluyor.

Ukraynalılar Neden Güzel ?

Ukrayna Kızları

Ukrayna Kızları Hakkında

Ukraynalılar Neden Güzel sorusunu tarihe karıştırıyoruz.

“Ukrayna güzelliği fenomenini, tarih ile açıklayabilirsiniz. Orta Çağ’da Avrupa’da karanlık dönem yaşanırken, ‘cadı avcılığı’ çok yaygındı. İçine şeytan girdiğine inanılan kızlar, kadınlar diri diri yakılırdı. En çok genç ve güzel kızları yaktılar. Şeytanın en çok onların bedenine girdiğine inanılırdı. Yani cadı sayılmanın önemli emarelerinden biri ‘güzel olmak’tı. Böylece onlar kendi soylarında ki güzellik genini yakıp yok ettiler.

Ukrayna ‘da ise tarih boyunca ‘cadı’ kavramı farklı algılandı. Ukrayna ‘da da cadılıkla suçlanan kadınlar olurdu ama kimse Avrupa’daki gibi onları yakmadı. Üstelik Ukrayna ‘da cadı kadınlar hep çok çirkin ve yaşlı olurdu. (Örnek: Baba Yega efsanesi)

Sonuçta onlarda güzellik imha edildi, bizde kuşaktan kuşağa aktarıldı. Avrupa’da, Orta Çağ’da güzel kadınların genetik yapısını bozdular. Ukrayna’da ise benzer yıkıcı etki kadınlarda değil erkeklerde oldu. Ne zaman ve nasıl mı? Ekim devrimi yıllarında, sonrasındaki iç savaşta, ardından Stalin terörü yıllarında, 2. Dünya Savaşı’nda, sosyalizm yıllarında… Bu yüzden bizde erkeklerin genetik yapısı bozuldu. Böylece Ukrayna ‘nın bugünkü haline geldik: Kadının güzeli fazla; erkeğinki az…”

okuyucu yorumlarıOKUYUCU YORUMLARI

  • Mustafa
    4 yıl önce

    Ukranyayı çok merak edıyorum. Çok güzel olduğu dogrumu acaba

    yorum beğen