arama

Ukrayna romanov koyun

 • paylaş
 • paylaş
 • paylaş
 • paylaş
 • paylaş
 • admin

Ukrayna romanov koyun

Ukrayna Romanov koyun Bildiğiniz gibi koyun etinin kokması sebebiyle pek tercih edilmiyor ve kırmızı et tüketiminin yüzde 92’sinin büyükbaş hayvanlardan karşılanması, ülkemizdeki et sorununun en başında gelen sebeplerinden. Kuzu makinesi olarak da bilinen ve ülkemizde son yıllarda yetiştiricilerin dikkatini çekmeye başlayan Ukrayna romanov koyunu etinin kokmaması, Türkiye’deki et tüketiminde bu kalıplaşmış düşünceyi değiştirebilir mi?

Romanov Koyunu Yetiştiriciliği

Ukrayna romanov koyun

Ukrayna Romanov koyunun en önemli özelliği olan yüksek döl verimi ve üstün analık kabiliyeti ile birçok ülkede melezleme çalışmalarında kullanılıyor. Yüksek döl verimine sahip bu ırk, koyun ırkları içerisinde 3- 4 aylık yaş gibi en erken cinsi olgunluğa ulaşan özelliği ile dikkat çekiyor. Bununla birlikte mevsime bağlı kızgınlık göstermeyen bu ırkın yılın her mevsiminde çiftleştirilebilmesi, üçüz dördüz yavru verimiyle kuzu eti üretiminde ilk sırada tercih edilen ırk olarak önümüze çıkıyor. En önemli özelliklerinden birisi de eti eşsiz lezzette ve koyun eti kokusundan hoşlanmayanlar için idealdir, koyun eti kokusu yoktur.

Romanov Koyunu ‘Kuzu Makinesi’

Romanov Koyunu Kuzu makinesi olarak dünya literatürüne geçen Romanov ırkını diğer prolifik (doğurgan) koyun ırklarından (Fin, Doğu Friz, Dorset Horn ve Booroola Merinosu) ayıran ve avantajlı kılan özelliklerinden birisi de, kuzlarında yaşama gücünün yüksek olmasıdır. Romanov koyununun kuzu büyütme kabiliyetinin iyi olması, sürü koyunculuğuna uygunluğu, uzun mesafelere (12–13km) yürüme kabiliyetlerinin iyi olması, uzun süre(12 yıl) damızlıkta tutulabilmeleri ,yaşadıkları bölgelere adaptasyon kabiliyetlerinin yüksek olması Romanov koyun ırkını vazgeçilmez ve karlı bir koyunculuk için avantajlı kılıyor.

Ukrayna Romanov Koyun Fiyatları

Ukrayna romanov koyun

Ukrayna Romanov koyun fiyatları mevsimsel olarak değişkenlik göstermekle birlikte, Türkiye ile kıyasladığınızda gayet uygun fiyatlara gelmekte. Ukrayna Romanov koyun fiyatları 120 ile 190 dolar arasında değişiyor. Türkiye’de Romanov fiyatları ise, kuzu olarak almak isterseniz 500 – 900 TL arasında iken, yetişkin 2 – 3 yaşındaki koyunun fiyatları 1.500 –2.000 TL arasında. Türkiye ve Ukrayna arasındaki fiyat farkını bizler gibi sizin de dikkatinizi çekmiş olmalı. Sahibinden Romanov koyunu almak için fiyatlara baktığımızda 1500 TL olarak gördüğümüz fiyatlar kuzu fiyatlarıdır. Bakımı zor olan, kuzu evresinden koyun evresine geçerken ölüm oranlarının diğer koyun ırklarına göre yüksek olduğunu hatırlatmak isteriz.

Ukrayna Romanov Koyun İhtalatı

Ukrayna Romanov koyun ithalatı özellikle ülkemize Ukrayna’dan yapılmaktadır. Ukrayna’dan maliyetlerin daha düşük olması sebebiyle bizleri Ukrayna’ya yönlendiriyor. Ukrayna’dan Romanov Koyunu satın almak için ise hem fiyat hem zaman açısından daha avantajlı. Romanov Koyunu nasıl getirilir diye bir soruyla karşı karşıya kaldıysanız, bu durumun cevabının da kolay olduğunu bilmelisiniz. Ukrayna’dan romanov koyunu ithal etmek istiyorsanız lütfen iletişim bölümünden bizlere ulaşabilirsiniz 2013’den bu yana Türkiye’ye binlerce koyun ithal etmiş bulunmaktayız referanslar için bize aşağıda’ki numaralardan ulaşabilirsiniz.

Whatsapp : +90532 176 90 90

Viber : +38 093 109 93 93

Telefon : +38 093 109 93 93

Dikkat : Ukrayna’da son zamanlarda  romanov koyun ithalati dolandırıcılığı iyice artmış durumda lütfen Görüştüğünüz kişilere ön ödeme adı altında para göndermeyin ve mutlaka yüz yüze gidip görüşün ve mutlaka şirket belgelerini isteyiniz aksi takdirde sizi maddi manevi zarara uğratır. Kendilerini burada şirket sahibi ve ticari danışman olarak tanıtan şahıslardan uzak durunuz Mutlaka Şirket Belgelerini İsteyiniz!  Şirket Belgelerimiz

okuyucu yorumlarıOKUYUCU YORUMLARI
 • Ahmet kurt
  4 hafta önce

  merhabalar ukrayna romanov koyunu fiyatları ve teslimi hakkında bilgi almak istiyorum

  2
  yorum beğen
  • admin
   3 hafta önce

   merhaba mail üzerinden size ukrayna romanov koyunu fiyat ve teslimi hakkında bilgi verildi.

   0
   yorum beğen