arama

Ukrayna Romanov Koyunu

Romanov Koyunu, et verimliliği ve protein değeri yüksek, besleyici, koyun eti kokusu olmayan, fazla yağ içermeyen bir tür olarak değerli ve piyasada aranan bir karkas cinsidir.
romanov-kuyun-fiyatlari
 • paylaş
 • paylaş
 • paylaş
 • paylaş
 • paylaş
 • admin

Ukrayna Romanov Koyunu Hakkında Kısaca:

 1. Her ülke ve iklim şartlarına adaptasyonu kolaydır.
 2. 12 yaşına kadar damızlık olarak beslenebilmektedir.
 3. Ukrayna Romanov Koyunu ırkının, çiftleşmesi mevsimsel etkiye bağlı değildir. Yılın her ayı çiftleşebilmektedir. Koyun ırkları içinde en anaç koyun cinsidir.
 4. Beslenme ve bakım kalitesine göre aynı anda 6 kuzuya kadar doğurabilmektedir.
 5. 14 kuzuya kadar kuzuladığı belirlenmiştir.
 6. Kuzular da 3 – 4 aylıkken döllenebilmektedir.  Ukrayna Romanov Koyunu doğum yaptıktan sonra 35-40 gün içinde yeniden döllenebilir. Fakat 6 aylıkken çiftleştirilmesi daha verimli sonuçlar elde edilmektedir.
 7. Ukrayna Romanov Koyunu, 3- 4 yavruyu aynı anda besleyebilmesidir. 5-6 kuzu doğurması halinde acilen uzman görüşü alınmalıdır.
 8. Koyunu’nun dünya genelinde üne kavuşmasının başlıca nedeni, güçlü ve dengeli bir vücut yapısının yanında strese dayanıklı olması, yem ve mera’da rahatlıkla beslenebilmesidir.
 9. Ukrayna Romanov Koyunu hastalıklara ve olumsuz şartlara karşı oldukça dirençlidir. Çok narin bir tür olduğu söylenemez.
 10. Türkiye, Ukrayna Romanov koyunu konusunda fazlasıyla bakirdir.
romanov ukraynadan getir

Ukrayna Romanov Koyunu

Ukrayna Romanov Koyunu İthalatı İçin Gerekli Şartlar:

 1. Damızlık küçükbaş hayvan(koyun-keçi) ithalatı uygulama talimatı gereği işletmeler, en az 100 ve en çok 1.000 baş damızlık küçükbaş hayvan ithal edebilirler. Ukrayna Romanov Koyunu ırkı dişi damızlık hayvan sayısının % 5’ini aşmayan miktarda damızlık Ukrayna Romanov Koyunu ırkı erkek koç talebinde bulunabilirler.
 2. Sözleşmeli ithalat yapıldığı taktirde 50 baş da almak mümkündür.
 3. İthal ettiğiniz damızlık hayvanları 2 yıl süre ile satamazsınız, devredemezsiniz. Doğan Romanov kuzularını ise istediğiniz gibi değerlendirebilirsiniz.
 4. Tek seferde 300 baş koyun/koç talep olduğunda ithalat işlemlerini hemen başlatabiliriz. Ortalama 25-30 gün sonra koyunlarınız elinizde olur. 1 tır 300 adet koyun/koç aldığından en ekonomik ve en hızlı seçim olmaktadır

Alıcının Yapması Gerekenler:

 1. Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı’nın istemiş olduğu belgeleri bağlı bulunduğunuz İl veya İlçe Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürlüğünden çıkartmak.
 2. İthalat için Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığının istemiş olduğu tüm belgelerin hazırlanması, Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığından sizin adınıza gerekli izinlerin alınması, Romanov koyunlarının seçimi için Bakanlığın görevlendirdiği seçim heyetinin Ukrayna’ya götürülmesi, ithalatın sizin adınıza yapılması için gümrük işlemlerinin yapılması, Ukrayna’da sizin adınıza tüm işlemlerin yapılması için tarafımıza bu konuları kapsayacak resmi vekalet verilmesi.
romanov koyunu özellikleri, romanov koyunu bakımı, romanov koyunu fiyatları, romanov koyunu fiyatı, romanov koyunu satılık, romanov koyunu özellikleri ve fiyatı, romanov koyunu fiyatları 2018

Ukrayna Romanov Koyunu

Ukrayna’nın Yapacakları:

 1. Vekalet verilmesinden sonra,
 2. Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanlığının istemiş olduğu belgeleri sizin adınıza düzenlenmesi.
 3. Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanlığında sizin adınıza tüm işlemleri takip etmek ve gerekli izinleri almak.
 4. Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı’nın tayin etmiş olduğu seçim heyetinin Ukrayna’ya götürülmesi, Ukrayna’da seçim heyeti’nin görevlerini yapmaları için kendilerine refakat etmek.
 5. Eğer isterseniz sizde Bakanlık seçim heyetiyle beraber Ukrayna’ya gidebilir ve prosedür çerçevesinde kendi hayvanınızı bizzat seçebilirsiniz.
 6. Seçim heyetinin yol, harç ve Ukrayna’daki tüm masraflarının karşılanması.
 7. Ukrayna’da seçilen koyunların Ukrayna’da karantina süresince bakımını yapmak.
 8. Ukrayna makamlarında yapılacak tüm işlemleri sizin adınıza yapmak.
 9. Ukrayna’dan Türkiye’ye nakli için canlı hayvan nakil aracını temin edip çiftliğinize kadar nakliyesini ve tarafınıza teslimini yapmak.
 10. Türkiye’ye girişteki tüm gümrük ve bakanlık işlemlerini sizin adınıza yapmak.
 11. Sizinle anlaşma yaptığımız andan itibaren Damızlık Gebe Romanov koyunlarınızın çiftliğinize teslimine kadar tüm harcamaları biz yaparız.
 12. Tüm bu hizmetlerle beraber gümrük vergileri, millileşme vergisi, gümrük müşaviri hizmet bedeli konusunda danışmalık verebilmekteyiz.
 13.  Ocak – 2018 için alınacak koyun sayısına göre Ukrayna Romanov Koyunu koyun ortalama fiyatı 320 USD seviyesindedir.
 14. İthalat ile uğraşmak istemiyorsanız sözleşmeli koyun ithalatı kapsamında şirketimizin Türkiye’deki karantina merkezinden bizzat gelip seçerek 50 adet ve üzeri almanızda mümkündür
Ukrayna Romanov Koyunu

Ukrayna Romanov Koyunu

Ukrayna Romanov Koyunu Fiyatı:

Türkiye’ye teslim koyun başı 120 USD’dir.

Ukrayna’dan Kereste Ticareti makalemizi okuyunuz.

okuyucu yorumlarıOKUYUCU YORUMLARI
 • Hasan yildirim
  1 hafta önce

  50 tane romanov koyun lazim yardimci olabilirmisiniz tesekkurler

  0
  yorum beğen
  • admin
   1 hafta önce

   Merhaba Hasan bey whatsapp +905321769090

   0
   yorum beğen
 • nurettin
  4 hafta önce

  Merhabalar talebim nisan 2020 yılı için 100 adet merinos koyun banka kıredisiyle almak istiyorum bilgi alabilirmiyim

  3
  yorum beğen
 • Aykut Bayram
  1 ay önce

  Merhaba kolay gelsin öncelikle. 50 baş romanov koyunu ithal edebilr miyiz ? Ayrıca tane olarak kaç dolara denk geliyor ayrıntılı bir şekilde öğrenebilme imkanımız var mıdır acaba mail yoluyla ulaşabilrseniz sevinirim …

  2
  yorum beğen
 • Yusuf
  2 ay önce

  Merhaba sözleşmeli veya sizin sizde bulunanlar dan almak arasında koyunlarda ve ödenecek miktarda 100 adetde ne gibi değişiklikler olur birde yeriniz nerde Türkiye de

  2
  yorum beğen
  • admin
   2 ay önce

   Merhabalar Yusuf bey mail ile dönüş yapıldı isterseniz whatsapp üzerinden dilediğiniz vakit iletişime geçebilirsiniz Whatsapp: +905321769090

   1
   yorum beğen
 • MERT
  3 ay önce

  Sözleşmeli koyun ithalatı hakkında bilgi alabilirmiyim ve 100 adet ithal ettiğimiz zaman herşey içinde toplam maliyeti ne olur mail atabilirmisiniz ?

  1
  yorum beğen
  • admin
   2 ay önce

   Merhabalar Mert bey mail ile dönüş yapıldı isterseniz whatsapp üzerinden dilediğiniz vakit iletişime geçebilirsiniz Whatsapp: +905321769090

   2
   yorum beğen
 • Muhammet
  4 ay önce

  50 adet romanov koyunu almak istiyorum fiyatı ne kadar nasıl görüşe biliriz

  3
  yorum beğen
  • admin
   4 ay önce

   Merhabalar Muhammet bey mail ile dönüş yapıldı isterseniz whatsapp üzerinden dilediğiniz vakit iletişime geçebilirsiniz Whatsapp: +905321769090

   6
   yorum beğen
 • Ukrayna
  11 ay önce

  Ukrayna Romanov Koyunu nasıl Türkiye’ye getirebiliriz?

  5
  yorum beğen
 • bulut
  1 sene önce

  Internette araştırırken sizin siteyi buldum Ukrayna romanov koyunu hakkında bilgi almak istiyorum lütfen whatsapp dan yazdım.

  5
  yorum beğen