Ukrayna Yeminli Tercüman

Ukrayna Yeminli Tercüman nedir?

Ukrayna Yeminli Tercüman, yeminli tercüman tarafından imzalanıp mühürlenmiş tercümelerdir. Yeminli Tercüman’lık noterlerce yapılır. Noterler tarafından yabancı dilde üniversite düzeyinde diploması olan kişilere yemin ettirerek yeminli tercüman yetkisini verirler. Noter sadece kendisine bağlı olan yeminli tercümanın imzasını tasdik eder.

Bir evrakın yeminli tercüme olabilmesi için şu şartları taşıması gerekmektedir
1- Belgenin Ukrayna Yeminli Tercüman tarafından tercüme edilmesi gerekmektedir. Yeminli tercüman ünvanını şuanda sadece noterler vermektedir.
2- Tercüme edilen evrakın çıktısının (hard-copy) alınarak tercüman tarafından imzalanması ve kaşelenmesi gerekmektedir.
3- Yeminli tercümede tercümanın ıslak imzası adı, soyadı, hedef dil, kaynak dil bilgisi, tarih, yer gibi verilerin yanında yeminli tercümanın doğruluk beyanının olması gerekmektedir.

Yeminli Çevirmen Kimdir? Kimlere Yeminli Tercüman Denir?

Ukrayna Yeminli Tercüman

Ukrayna Yeminli Tercüman Ukrayna’ daki herhangi bir noter tarafından resmi evrakların tercümesi için yetki verilmiş kişilere denir. Yeminli tercüman evraka imza atarak ve kaşe vurarak çevirinin sorumluluğunu üstlenmiş sayılır.

Yeminli tercüme normal tercümeden farklıdır çünkü yeminli çeviri, yeminli tercüman tarafından imzalanmış ve kaşelenmiştir. Bununla birlikte yeminli tercümeler sadece hard copy yani fiziki çıktıların üzerine yeminli tercüman tarafından ıslak imza ve kaşe yapılarak teslim edilirler.

Yeminli Tercümenin Avantajları Nedir?

Yeminli tercüme yapılan evrakta yeminli çevirmenin kaşesi ve imzası mevcuttur. Tercüme edilen evrakı vereceğiniz makam sizden hem yeminli tercüme hem de noter tasdikli tercüme istememişse evrakınızı tercüme yapılan yeminli tercüme bürosundan “yeminli tercüman kaşeli” olarak talep edebilirsiniz.

Ukrayna Yeminli Tercüman

Böylelikle ek olarak noter masrafı ödememiş ve belgelerinizin tercümesine resmi bir hüviyet kazandırmış olursunuz. Yeminli tercümesi yapılmış evrak demek yetkili resmi bir kişi tarafından aslına uygun olarak gerçek ve doğru bir şekilde tercüme edilmiş evrak demektir.

Ukraynaca Noter Onaylı Tercüme

Ukraynaca Tercüme Bürosu olarak faaliyet gösteren Türkiye Yeminli Tercüme Bürosu ile profesyonel yeminli tercüme ve Ukraynaca noter onaylı tercüme hizmeti alabilirsiniz. Noter onaylı tercüme için tercüme edilmesini istediğiniz Ukraynaca veya Türkçe belgenizi tarayıp veya okunaklı bir şekilde fotoğrafını çekerek mail ile veya whatsapp aracılığıyla bize göndermeniz yeterlidir. Ukraynaca çeviri işleminiz Ukraynaca yeminli tercüman tarafından yapılacak ve noter onayı işlemleriniz de sizin adınıza şirketimiz tarafından yürütülecektir. Noter onayını yaptırmadan önce noter onay ücreti ile ilgili tarafınıza bilgi verilecek veya sizin onayınıza istinaden Ukraynaca tercümeniz noter onaylı tercüme olacak şekilde noter mührü ve yeminli Ukraynaca tercümanımızın imzasıyla onaylanacaktır.

Yeminli Tercüme Nerelerde Kullanılır?

Belgenizi vereceğiniz makama sormanızda fayda vardır. Bazı resmi kurumlar yeminli çevirmen tarafından yapılmış evrakların tercümesini kabul ederken bazı resmi makamlar yeminli tercüman artı noter tasdiki istemektedirler. Bir evraka yeminli çeviri yapılmadan noter tasdiki yapılamaz.

Yeminli tercümeyi müracaat ettiğiniz noterliğin yeminli tercüme bürosunda yaptırmanız gerekmektedir. Her noterliğin yeminli tercüme bürosu farklı olabilir. Her noter farklı yeminli tercüme büroları ile çalışabilir. A noterinin yeminli tercüme bürosunda yaptırdığınız tercümeyi B noterinde tasdiklettiremeyebilirsiniz.

Ukrayna Danışmanlık ve Avukatlık LLC olarak yeminli tercümanlık hizmetimize ek olarak ukrayna’da evlilik işlemleri, ukrayna şirket kurulumu, ukrayna oturum ve ukrayna çalışma izinlerinin alınması gibi işlemlerinizde ücretimize dahil olarak danışmanlık hizmeti vermekteyiz.

Uyarı : Ukrayna’da son zamanlarda  dolandırıcılık iyice artmış durumda lütfen Ukrayna’da 2 yıllık 3 yıllık insanlarla iş yapmayınız neden? Çünkü Ukrayna’da Komisyon usulu bir çok firma ve şahıs çalışmakta örneğin 100 dolara yapılan işi sizden 200 dolar talep edip sizi başkasıyla muhatap ederler. Lütfen Google’de bu işi yaparız ederiz denilen şahıslardan uzak durunuz gerekirse Şirket Belgelerini isteyiniz! Şirket Belgelerimiz

Whatsapp : +90532 176 90 90

Viber : +38 093 109 93 93

Telefon : +38 093 109 93 93

okuyucu yorumlarıOKUYUCU YORUMLARI

 • Bekir
  4 yıl önce

  Merhaba ben öğrenci belgemi tercüme ettirdim de fiyatı 500 grivina aldılar

  yorum beğen
 • semih yetkin
  5 yıl önce

  Ukrayna noter onaylı pasaport ve çeviri ücreti hakkında bilgi almak istiyorum Odessa’da yaptırdım 500 grivna aldı benden Türk bir firma normal mi fiyatı ?

  yorum beğen
  • admin
   5 yıl önce

   Merhabalar Ukrayna noter onaylı pasaport tercümesi 200 grivna 3 saat içinde teslim ediyoruz. Malesef sizdne çok yüksek para almışlar.

   yorum beğen