Ukrayna’da Şirket Kurmak

Ukrayna’da Şirket Kurmak

Ufkunuzu genişletip gözünüzü ticari anlamda yurtdışına diktiyseniz, Ukrayna sizin için ilk tercih edilebilecek ülkelerden olabilir. Ukrayna hakkında bilmek istediğiniz her şeye doğru ve tam cevap veren firmamızın hizmetlerinden birinden daha bahsedeceğiz. Ukrayna’da şirket kurmak amacı ile yola çıktıysanız önce yazımızı okuyabilir, ardından bizden destek alabilirsiniz. Ukrayna’da tam ortaklık ya da sınırlı ortaklık yolu ile bir şirkete dahil olabileceğiniz gibi temsilcilik açabilir, iş birliği anlaşması yapabilir, anonim şirket veya limited şirketi kurabilirsiniz. Ukrayna’da şirket kurmak hakkında tüm merak ettiklerinizin cevabı yazımızda.

 

Ukrayna İş Hayatı

Ukrayna, Doğu Avrupa’nın büyüyen ekonomisi olarak oldukça cazip bir ülke. Yabancı yatırımcılar için pek çok fırsat barındıran bu ülkede, büyüme rakamları da oldukça ümit verici. İş kurmanın ya da şirket açmanın çok maliyetli olmadığı Ukrayna’da, mantıklı yatırımların iyi kazanç sağlayacağı rahatlıkla öngörülebilir. Ukrayna’da iş kurmak 2018 yılında oldukça rağbet gördü. Sonraki yıllarda da aynı şekilde rağbet göreceği kesin. Bunun en temel nedeni ise Ukrayna’da şirket kurmak istediğinizde, sizden talep edilen sermayenin bir alt limitinin bulunmaması. Çok düşük sermayelerle bile Ukrayna’da şirket kurmak mümkün. Üstelik şirketiniz hesabına kaydedilmiş herhangi bir gelir veya gider bulunmuyorsa şirket vergisinden de muaf olursunuz. Bu kadar cazip şartlar bir araya geldiğinde, neden Ukrayna’da bir iş kurmayasınız ki? Elbette bu işin kurulum aşamasında firmamızdan alacağınız danışmanlık desteği, işlemlerinizin kısa zamanda ve kolaylıkla hallolmasına da yardımcı olacaktır.

ukrayna-sirket-kurmak

Ukrayna’da Şirket Kurmak

Ukrayna’da Çalışma Şartları

Ukrayna’da şirket kurabileceğiniz gibi çalışma izni alarak sadece bir çalışan da olabilirsiniz. Bu konuda ilgili yazımıza göz atabilirsiniz. Ukraynanın çalışma şartlarını bu yazımızda şirket kurmak isteyenler için irdeleyeceğiz.

Kimler Ukrayna’da Şirket Açabilir?

Eli kolunu sallayan, cebinde parası olan herkes Ukrayna’ya gider ve bir şirket açar şeklinde bir bilgi aldıysanız, kesinlikle kandırılmışsınız. Ukrayna’da iş kurmak elbette kolay; ama yolu, yordamı ve işleyişi bilenler için kolay. Bir şirket kurmaya kesin olarak karar verdiyseniz ilk temin etmeniz gereken, Ukrayna Vergi Kimlik Numarası olacaktır. Bu numara olmadan kati suretle şirket kuramaz, bir işe başlayamazsınız. Ayrıca, şirketinizin ilk kuruluş aşamasında, Ukrayna Devleti sizden bir Ukraynalı yönetici talep edecek. Eğer çalışma ve oturum izniniz yoksa ne yazık ki bu zaruri bir durum. Çalışma ve oturma izninizi aldıktan sonra dilerseniz Ukraynalı yönetici ile yollarınızı ayırabilirsiniz. Bu şartlar kesinlikle gözünüzü korkutmasın. Burada bahsettiğimiz hususlar ve birazdan bahsedeceğimiz, başvuru esnasında gerekli olan belgeler konusunda sonuna kadar sizin yanınızdayız. Ülkemiz adına yurtdışında yapacağınız her girişimde yanınızda olmaktan her daim memnun oluruz.

Ukrayna’da Şirket Kurmak İçin Gerekli Belgeler

Birazdan sıralayacağımız belgeler, şirketinizin kurulumu aşamasında mutlaka bulunması gereken belgelerdir. Bu belgeleri nereden ve nasıl temiz edeceğiniz konusunda da endişe etmeyin. Profesyonel danışmanlık hizmetlerimizden yararlanarak, sıkıntı çekmeden tüm belgeleri temin edebilirsiniz.

Gerekli Belgeler

Pasaport Çevirisi

Ukrayna’da uzaktan uzağa şirket kurmanız pek mümkün değil. Her ne kadar Ukrayna’ya T.C. kimlik kartı ile girmek mümkün olsa da şirket kuracağınız zaman sizden pasaportunuzun tercümesi de istenecektir. Ukrayna’ya giriş yaptıktan sonra pasaportunuzu yeminli tercümanlara çevirtiyor ve noterde onaylatıyorsunuz. Bu konuda aldatılmamak için bize danışmanız sizin lehinize olacaktır.

Ukrayna Yeminli Tercüman ın kesinlikle Türkçe bölümü mezunu ve yeminli olması gerekiyor. Dilerseniz birlikte bu işlemi kolaylıkla halledebiliriz.

Ukrayna’da Şirket Kurmak

Ukrayna Vergi Kimlik Numarası Alınması

Şirket kurmak için olmazsa olmaz diye bahsettiğimiz numaranın alınmasına geldi sıra. Kısaltması INN olan vergi kimlik numarası için başvuru yaptıktan sonra sonuçlanması için 5 gün beklemeniz gerekebilir. Bu 5 günlük süre içerisinde bizimle birlikte Ukrayna’yı keşfe çıkabilirsiniz. Rehberlik, araç kiralama ve diğer hizmetlerimizle de tanışmış olursunuz. Bizimle birlikte Ukrayna’da bulunduğunuz süre içerisinde başvurunuzu yaptınız ve INN yani Ukrayna Vergi Kimlik Numaranızı aldıysanız diğer adımlarla devam edebilirsiniz.

Ukrayna Vatandaşı Yönetici

Şirket kurmanız için gerekli adımlardan biri de budur. Ukrayna vatandaşı olan bir yöneticinin eşliğinde şirketinizi kurmanız gerekir. Ukrayna yasalarına göre, siz doğrudan şirketin yöneticisi olamıyorsunuz. En azından çalışma ve oturma izninizi alana kadar olamıyorsunuz. Ukrayna Devleti, sizin şirket kurucusu müsaade eder; ama ilk aşamada bir Ukrayna vatandaşının şirketinizi yönetmesini ister. Bu kısımda da yanınızda duruyoruz. Aracılık hizmetimiz ile çalışabileceğiniz en doğru yöneticilerle sizi buluşturuyor, dilerseniz siz çalışma ve oturma izni aldıktan sonra kendisi ile yolunuzu ayırmanıza yardımcı oluyoruz. Bu süre sonunda, siz şirketin hem sahibi hem de yöneticisi oluyorsunuz. Ukrayna’da evlilik oturum ve çalışma izni gibi konularda da kesinlikle endişeniz olmasın. Bu konular için de uzman ekibimizle, yasalara uygun, profesyonel hizmet sunuyoruz.

Şirket Tüzüğünün Yazılması ve Çalışma Alanlarının Seçilmesi

Kurmak istediğiniz şirketin, Ukraynaca dilinde, Ukrayna Devleti yetkili makamlarınca kolaylıkla anlaşılabilecek, şirketinizin ciddiyetini ortaya koyabilecek, profesyonel hazırlanmış bir tüzüğe ihtiyacı vardır. En başta doğru ve tam hazırlanmış olan bir tüzük, sonraki zamanlarda yapılması muhtemel gereksiz ve zahmetli değişiklilerin önüne geçecektir. Tüzüğünüzün muhteviyatında;

 • Şirketinizin ismi,
 • Şirketinizin çalışma alanları,
 • Şirketinizi sermayesi,

Mutlaka yer almalıdır. Tecrübeli ve donanımlı hukuk servisi çalışanlarımız ile tüzüğünüzü de hazırlıyoruz.

Ukrayna’da Şirket Kurmak

Ukraynaca Şirket İsminin Belirlenmesi

Şirketiniz için isim konulması aşamasında, Ukraynaca bir isim bulmanız gerektiği için biraz zorlanmanız mümkün. Tek başınıza olduğunuzda zorlanabilirsiniz; ama biz yanınızda olduğumuz için şirket isminizin bulunması, başka bir şirket ya da firma tarafından aynı ismin alınıp alınmadığının kontrolü gibi hizmetlerimizle her şey çok kolay ilerleyecektir.

Çalışma Alanlarının Belirlenmesi

Şirketinizle hangi alanlarda hizmet vermek ya da ticaret yapmak istiyorsanız bu doğrultuda çalışma alanlarınızın belirlenmesi gerekir. Uzman ekibimizle çalışma alanlarınızı belirleyebilirsiniz.

Antetli Kağıt-Mühür-Kaşe Tasarımı ve Basımı

Şirketinizin temsili amacı ile kullanacağınız, kaşe, mühür, antetli kağıt ve hatta kartvizit için de size hizmet veriyoruz. Bu ihtiyaçlarınız için bilmediğiniz bir ülkede, uygun bir yer aramanıza gerek yok.

Ukrayna’da şirket kurmak bizimle çok kolay. Yazımızda okuduğunuz tüm hususlara ve daha fazlasına dair hizmetlerimiz mevcut. Sizi Ukrayna’da asla yalnız ve desteksiz bırakmayacağımızdan emin olabilirsiniz. Sadece şirket kurmak için değil, Ukrayna’da üniversite okumak, Ukrayna rehberlik hizmeti, Ukrayna araç kiralama hizmeti ve ukrayna havalimanı transferi hizmeti gibi pek çok konudaki profesyonel hizmetimize bir tek aramanızla ulaşabilirsiniz.

Whatsapp : +90532 176 90 90

Viber : +38 093 109 93 93

Telefon : +38 093 109 93 93

okuyucu yorumlarıOKUYUCU YORUMLARI

 • Adnan
  5 yıl önce

  Insaat şirketi açmak istiyorum lviv sehirinde

  yorum beğen
 • Hikmet Ozan
  5 yıl önce

  Gerçekten adamlar Ukrayna’da yapılmicak işleri yapıyorlar bir haftada kaydımı yapamayan sözüm ona kiev firması 1 günde прописка kayıt yani yaptı Allah sizden razı olsun ve bu işlem için benden 1 tl dahi talep etmediler egemen kardeşime teşşekkürler saygılar

  yorum beğen
 • Hakan doğan
  5 yıl önce

  Ukrayna’da şirket kurmak isteyenler için adamlar adım adım kılavuz yayınlamış Allah razı olsun hangi siteye baksam bilgi yok hemen paraya dökmüşler işi soru sormak bile parayla kıymetini bilin buranın

  yorum beğen
 • Ahmet Nezif Süzen
  6 yıl önce

  3 Avukatlık bürosuna gittim Şirketim var ama günüm geçmiş diye oturum alamadılar ukrayna.com 2 ay içinde 5500 grivna cezamı ödedi ve kşineve beni götürüp d vizemi açıp ovir’de oturumumu aldı hemde 3 yıllık ! Hemşerimdir kendisi

  yorum beğen
 • Nesrin Yılmaz
  6 yıl önce

  Ocak ayında şirket kurmak için en uygun gün ne zaman? Teşekkürler

  yorum beğen
 • Mahmut Göncü
  6 yıl önce

  Ukrayna’da Şirket kurmak hakkında bilgi almak istiyorum..

  yorum beğen
 • Batuhan Katırcı
  6 yıl önce

  ukrayna’da sirketimizi kurduk 27 günde 3 yıllık oturumumuzu aldık adamlar kendi arabalarıyla beni götürüp d vizemi aynı gün içinde açıp geldiler helal hoş olsun verdiğim para

  yorum beğen
 • Fikret Akkoyun
  6 yıl önce

  Detaylı bir konuya deyineceğim lütfen okuyun!
  Kiev’de Limited Şirketimi açtım LLC yani neyse 1300 dolar benden firma para aldı ve adres kaydı yok çalışma izni belgem yok oturum yok 1300 dolar sadece şirketi açmak için aldılar benden firmanın ismini merak eden olursa 05344115474 beni buradan arasın firmayı burada vermek istemiyorum. Neyse efendım sıra çalışma izni belgeme geldi 400 dolar oturuma 3 yıllık fiyat 1400 dolar vergi numarasına 100 dolar toplam benden şirket hariç çünkü şirketimi açmışlardı aynı firma bu 3 işlem için benden 1900 dolar daha talep etti bunun içinde vize yok! ve bir arkadaşımın aracılığıyla egemen oğlum ile tanıştık benden şirket + 3 yıllık oturum + vize + vergi numarası ücretsiz! + Kşineve götürüp getirme aynı gün hepsi için 2200 dolar talep edildi! şirketi daha önce kurduğum için kazıklandım Kievdeki firma sagolsun 1600 dolar anlaştık şirketim olduğu için 1 ay gibi sürede oğlum gibi benimle ilgilendi ve oturumu aldım kaydım yapıldı vizem alındı! bunu uzun anlatmamın sebebi lütfen ama lütfen 1 2 yıllık adamlarla çalışmayın adamın dili yok yanında çalıştırdığı adam benim işimi yaptı hem zamanınıza hem paranıza yazık ! gözlerinden öpüyorum egemen oğlum..

  yorum beğen
 • Ziya ÇELİK
  6 yıl önce

  Vira BİSMİLLAH Egemen kardeşimin eşi avukat Tatyana hanımla anlaştık ukrayna şirket kurulumu için hayırlı olsun

  yorum beğen
 • Sefa tosun
  6 yıl önce

  Ukrayna’da şirket kurmak, günümüzde ticaretle uğraşan hemen herkesin son derece ilgisini çeken bir konudur. Gerek vergi avantajları, gerek prestiji, gerekse uluslararası ticarette Ukrayna’da şirket kurulumu neredeyse olmazsa olmazdır denilebilir.

  yorum beğen