Ukrayna’da Hukuki Danışmanlık

Ukrayna’da Hukuki Danışmanlık

Ukrayna’da Hukuki Danışmanlık veya hukuk danışmanlığı hizmeti şahıslara ve şirketlere yaptıkları işlemlerde hukuki yol gösteren ve yaptıkları işlerin hukuka uygun yürütülmesini sağlayan bir avukatlık hizmetidir. Bu hukuki danışmanlık önleyici olabileceği gibi giderici danışmanlık da olabilir.
Önleyici hukuk danışmanlığı hizmeti henüz hukuki ilişki başlamadan bu işlemin kanunlara uygun biçimde yürütülmesi ve müvekkilin bu ilişkiden hukuki bir sebeple zarara uğramaması için verilmektedir.
Giderici hukuk danışmanlığı hizmeti ise müvekkilin hukuki ilişkiden kaynaklı yaşadığı sorunda onun çıkarlarını koruyacak şekilde hareket etmeyi ve bu sorunu olabilecek en lehe şekilde çözmeyi içerir.

Şirketler İçin Hukuki Danışmanlık

ukrayna’da hukuki danışmanlık

Yaşanılan uyuşmazlıkların en az zararla ve en kısa sürede çözülmesi adına şirket işlemleri sırasında ya da yönetimi sırasında uzman ve tecrübeli bir avukattan ya da hukuk bürosundan yardım almak önemlidir. Söz konusu yardım şirketler tarafından fazla maliyet unsuru olarak görülse de aşağıda da anlattığım üzere şirketler için hukuki danışmanlık (hukuk danışmanlığı)hem herhangi bir sorun yaşamamak için önleyici hem yaşanılan sorunu en az zararla atlatmak ve şirket menfaatlerine dikkat edilmesi adına koruyucu bir tedbir niteliğinde görülmelidir.

Telefonda hukuki danışmanlık verilmemektedir. Ofisimizde veya e-posta yoluyla danışmanlık hizmeti verilmektedir. Ukrayna’da kanunların farklı işleyişe sahip olması ve hızlı değişim gösterebilmesi nedeni ile hukuki danışmanlık hizmetini ancak avukatlar verebilir. Hukuk eğitimi görmeden hukuki danışmanlığı vermek bir suçtur. Çünkü kalitesiz danışmanlık insana büyük zarar verebilir. Son günlerde Ukrayna’da gayri ciddi ve yasal olmayan bir şekilde ‘’HUKUK DANIŞMANLIĞI’’ adı altında büroların açıldığını görmekteyim. Bu bürolarda hukuk bilgisi olmayan kişilerin faaliyet göstermesi, Türk vatandaşlarının yanlış yönlendirilmelerine neden olmaktadır. Şirketimiz aşağıda belirtilen konularda son derece profesyonel şekilde ve uygun fiyatlarıyla hukuki danışmanlık hizmeti vermektedir:

Hukuki Danışmanlığı Kapsamında Verdiğimiz Hizmetler

  • Yabancılar hukuku (ukrayna oturma izni alınması, vatandaşlık alınması, ukrayna çalışma izni alınması)
  • Ticari hukuk (şirket kurulması, hisse senedi alınması ve satılması, şirket sahiplerin haklarının korunması, şirket yönetme, şirket kapatılması, lisans alınması, şirket sözleşmeleri ve şirket borçları, şirket devir, ortaklık, hisse devri)
  • Aile hukuku (evlenme, boşanma, ebeveynlerin hakları, mal paylaşımı, miras)
  • Ceza hukuku (trafik kazaları, hırsızlık, uyuşturucu, dövüş, interpol, yabancı ülkeye iadesi, ukrayna deport kaldırma)
  • İş hukuku (çalışma izni alınması, yabancı eleman çalıştırması, iş verenin ve işçilerin hakları)
  • Gayrimenkul hukuku (ev, toprak, bina satın alma, satma, kiralama, araba satın alma veya kiralama)
  • Vergi hukuku (vergi sistemi, vergi oranları, vergi kaçırma, vergi muhalefet)
  • Gümrük hukuku (Ukrayna’ya ve Ukrayna’dan mal taşınması ve para götürülmesi)

Ukrayna’da Hukuki Danışmanlık için bizimle iletişim sayfamız üzerinden iletişime geçebilirsiniz.

Whatsapp : +90532 176 90 90

Viber : +38 093 109 93 93

Telefon : +38 093 109 93 93

okuyucu yorumlarıOKUYUCU YORUMLARI