arama

Ukrayna’da Vergi Kimlik Numarası Almak (INN NUMBER)

Biz Ukrayna’da Sizin yerinize tüm belgeleri toplayıp vergi numaranızı 5 iş günü içinde alıyoruz.
ukrayna vergi kimlik numarası
 • paylaş
 • paylaş
 • paylaş
 • paylaş
 • paylaş
 • admin

Vergi Kimlik Numarası nedir? Ukrayna’da Maliye Tarafından verilen sigorta numarasıdır. Kimler alabilir ? Pasaportu Olan tüm vatandaşlar alabilir ? Ukrayna’da  Vergi Kimlik numarası neden önemlidir? Ukrayna’da herhangi bir işlem (evlenmek, şirket açmak, ev almak , devlet dairesinde çalışmak vb.) yapmak için başta Ukrayna Vergi Dairesinden Ukrayna Vergi Kimlik Numarası alınmaktadır. Ukrayna vergi kimlik numarasının(Ukraynaca kısaltması INN) alınması zor ve uzun süreli bir işlem olmamakla beraber bazı önemli noktalara dikkat edilmesi gerekmektedir.  Ukrayna’da yabancılar için T.C Vatandaşlık Numarası gibi düşünülebilir. Bu numarayı aldıktan sonra araba alabilir, ev alabilir , devlet dairesinde çalışabilir veya şirket kurabilirsiniz.

id number

UKRAYNA VERGİ KİMLİK NUMARASI ALMAK İÇİN GEREKEN BELGELER;

 1. Pasaport Çevirisi (Noter Onaylı)
 2. Pasaport Çevirisi Fotokopisi
 3. Vekaletname (Kendiniz Almayacaksanız)
 4. Tam ve Eksiksiz doldurulmuş Ukraynaca Başvuru Formları (Kiev ve Odessa ofislerimizde tümü Mevcuttur)

 

Uyarı ; Ukrayna’da INN(Vergi Kimlik Numarası) almak için yasal olarak kaldığınız süre içerisinde(90gün) bu belgeye başvurmak gerekmektedir. Aksi takdirde şirketimiz yasadışı işlemler yapmamaktadır.

Dikkat ; Ukrayna’da vergi kimlik numarasının alınması ortalama 5 iş günü sürmektedir. Bu sürecin hızlandırılması gibi bir durum şu anda mevcut değildir. Aksini iddia eden dolandırıcılardan uzak durmanız gerekmektedir. Sizden para talep edip, hemen vergi kimlik numarası vermeyi vaad eden dolandırıcılardan kaçınmalısınız. Ukrayna Yatırım ve Danışmanlık Ajansı olarak vergi kimlik numarası alma sürecinize ek olarak Şirket kurulumu, banka hesabı açma,  gibi işlemlerinizde ücretimize dahil olarak danışmanlık hizmeti vermekteyiz.

okuyucu yorumlarıOKUYUCU YORUMLARI
 • cumhur
  10 ay önce

  Vergi Kimlik Numarası almak için toplam ne kadar ücret ödemek gerekir..

  2
  yorum beğen
  • admin
   10 ay önce

   Merhabalar Cumhur bey;
   vergi kimlik numarası almak ücretsizdir.
   90 günü geçmediyseniz pasaport çevirinizle gidiniz.

   3
   yorum beğen
 • murat
  1 sene önce

  Ukrayna da anahtar teslimi l.t.d. ş.t.i. kurma maliyetini nedir acaba

  4
  yorum beğen
  • admin
   1 sene önce

   Merhaba Murat Bey;

   Tov Şirket Kurulumu (ltd) + Vize + Çalışma İzni belgesi alımı + 3 yıllık oturum 2200 $ vize dahil sizi aynı gün Moldova/Kşineve götürüp D vizesi alıp geliyoruz.

   4
   yorum beğen