Kharkiv Gece Hayatı

kharkiv-gece-hayati

Kharkiv Gece Hayatı ve Fiyatları

“kharkiv

Kharkiv Gece Hayatı dilden dile yayılması ile şehrin eğlence turizmi günden güne yükseliyor. Uygun fiyatları, kaliteli gece hayatı, profesyonel sahne şovları ile Kharkiv Gece Hayatı şehrinde gece eğlenceleri sabahın ilk ışıklarına kadar devam ediyor. Kharkiv Gece Hayatı onlarca bar ve gece kulübü bulunmaktadır. Ukrayna’nın Kharkiv şehrindeki gece hayatı başkent Kiev’den (Çok daha uygun) sonraki en iyi gece hayatını sunduğunu söylenebilir. Özellikle Ukrayna Türkiye arasındaki vize ve pasaport uygulamasının kalkmasının ardından gece hayatı turizmi oldukça hareketlendi. Hafta içi de en az hafta sonu kadar eğlence hareketli. Her ay neredeyse bir yenisi açılan, disko, bar, night club, striptiz gece kulüpleri eğlence sektörünün ne kadar iyi olduğunun göstergesi.

“kharkiv”

Dünyada gezilmesi gereken yerlerden biri kesinlikle Ukrayna’dır.  Özellikle, yeni yılın yaklaşması ile beraber eğlence mekanı arayışı içinde olanlar için Kharkiv eşsiz bir adres olacaktır. Burada Kharkiv ile Lviv’i tamamen ayrı tutmak gerekir. ikisininde gece hayatı birbirinden çok farklıdır. İstanbul’dan sadece 1.5 saat içinde gidebileceğiniz Kharkiv’e yıl başı ve doğum günleri için eğlenmeye gidebilirsiniz. Bununla beraber gece hayatı diğer ülkelere oranla daha ucuzdur. Kharkiv sadece gece hayatı ile değil muhteşem doğası ile de birçok kişinin ilgisini çekmeyi başarmıştır.

Ukrayna’nın Harkov şehri 

Avrupa’nın en büyük 8. meydanına sahiptir. Svobody Meydanı’na (Özgürlük Meydanı) ilk giriş yaptığımda buranın devasal bir otopark olduğunu bile düşünmüştüm. Kharkiv şehri Ukrayna’nın ikinci büyük şehridir. İkinci Dünya Savaşı’nda binlerce bina yerle bir olmuş daha sonraları ise yeniden inşaa edilmiştir. Kharkiv – Harkov kendini Rusya’ya daha yakın hissediyor. Orada tanıştığım kız arkadaştan bir şeyler öğrenmeye çalıştım ama kendisinin İngilizcesi hiç olmadığı için Google çeviri ile öğrenebildiklerim şunlardır. Kharkiv’de yaşayan insanların çoğu Rusya’ya daha sıcak bakıyorlar hatta Rusça bu şehirde daha fazla konuşuluyor. Bir çok insan Rusya’dan Kharkiv’e göç etmiş hatta kendisi de bunlardan birisi. Kharkov bölgesinde 20’ye yakın üniversite var. Hani Türkiye’nin Eskişehir’i öğrenci yeri diyoruz ya, işte Kharkiv Gece Hayatı öğrenci şehri diyebilirim. Ayrıca Kharkiv üniversitelerinin çok olması burayı hareketlendiriyor. Okullar kapanınca şehir daha sakin oluyormuş.

Kharkiv Ucuz mu ?

Kharkiv’e gittiğimiz zaman bizleri nasıl bir şehir beklemekte, Kharkiv Gece Hayatı fiyatları nasılkharkiv fiyatları ucuzmu uygunmu? Bu soruları yanıt olarak; Kharkiv şehri genelde pek turistik olmadığı için fiyatlarda da yükseklik bulunmamakta ve oldukça uygundur. Bunu da belirtmekte fayda var Kharkiv Gece Hayatı yani Kharkiv’in gece hayatı yelpazesi Kiev kadar oldukça geniş değil. Bu şehirde o kadar lüks gece kulüpleri olmayabilir fakat gene de bazı kulüplerin standartları Kiev’in kulüplerine göre oldukça iyi diyebiliriz.

Odessa gece hayatı makalemizi veya kiev gece hayatı makalemizi okuyabilirsiniz.

Kharkiv Gece Kulüpleri Makalemizi Okuyabilirsiniz

okuyucu yorumlarıOKUYUCU YORUMLARI