arama

Ukrayna Kereste Fiyatları ve İthalatı

Ukrayna kereste fiyatları, Ukrayna'dan kereste ve tomruk ithalatı, gümrük vergisi, Ukrayna'da hangi kereste çeşitleri var?
kereste
 • paylaş
 • paylaş
 • paylaş
 • paylaş
 • paylaş
 • admin admin

Ukrayna Kereste Fiyatları ve İthalatı Son zamanların popüler ithalat kalemlerinden birisi de Ukrayna kereste ve tomruk ithalatı. Bilindiği üzere Ukrayna orman ürünleri bakımından oldukça zengin ve ayrıca ülkede ağaç yetiştiriciliği çok köklü bir kültürdür. Tabi burada ülkenin yemyeşil bir bitki örtüsü ile kaplı olduğundan ve doğanın korunduğundan da bahsetmek gerek. Hal böyle olunca Ukrayna kereste fiyatları Türkiye’ye oranla oldukça ucuz. A4 Kağıt Ithalatı makalemizi aşağıdaki linkten okuyabilirsiniz.

Ülkemizde birçok inşaat firması ve orman ürünleri işleri yapan şirketler Ukrayna’dan inşaatlık kereste ithalatı yapmaktadır. Ukrayna’da kereste ticareti sektöründeki yüksek rekabetten ötürü ucuz kereste arayanlar için iyi bir seçenek olarak ön plana çıkıyor. Özellikle Ukrayna’da uzun yollarda seyahat ettiğinizde göreceğiniz birçok kamyon, tır gibi araçların üstünde yaygın olarak tomruk ve kereste görebilirsiniz. Ukrayna kereste fiyatları ucuz olması sebebiyle birçok ülkenin Ukrayna’dan kereste ithalatı bulunmaktadır.

ukraynakereste

Ukrayna Kereste Fiyatları ve İthalatı

Kereste Gümrük Vergisi

Ayrıca Ukrayna’dan kereste ve tomruk ithal etmek istediğinizde gümrük vergisinden de muaf durumda. GTIP numarası 4403.20.31.00.00 ile arama yaptığınızda detaylı bilgiye sahip olabilirsiniz. Kereste, tomruk ve ağaç ürünleri ithalatı ile ilgili gümrük vergisi oranları için Excel şablonumuzu indirmek için tıklayınız. Verilerin güncelliğini lütfen gümrük firmanızdan kontrol ettiriniz.

Ukrayna Kereste Fabrikaları

Ülkenin geneli ağaçlık ve ormanlık dolayısıyla Ukrayna kereste fabrikaları bakımından oldukça zengin bir ülkedir. Özellikle halk tarafından Zapadnaya ukraina ( Batı Ukrayna ) bölümünde ağaç ve ormanlık alanlar daha fazla.  Macaristan, Slovakya, Polonya ve Belarus sınır tarafları şehirleri Ukrayna’nın en yeşil bölgeleri. Burada yüzlerce kereste, tomruk, ağaç ve orman ürünleri fabrikaları bulunmaktadır. Bu fabrikalardan ithalat yapmak için Türk firmalarının karşılaştığı en büyük sorunlardan birisi İngilizce bilen personelleri olmamasıdır. Batı Ukrayna çok katı milliyetçi olduğu için bölgede yabancı dil kullanımı bilinse de konuşulmak istenmiyor. Bu sebeple Rusça bilmeniz bile bu bölgede işe yaramayacaktır. Ukraynaca bilen bir rehber ile birlikte iş yapmanız gerekmektedir.

Ukrayna Kereste Çeşitleri

ukraynakereste

Ukrayna Kereste Fiyatları ve İthalatı

Ukrayna’da hangi  kereste çeşitleri var  ya da hangi keresteler daha çok bulunuyor gibi soruların da cevaplarını yazalım. Ülkede en yaygın olarak , kayın, ladin, meşe, çam ağacı keresteleri ilgi görmektedir. Bunun yanı sıra çam tomruk fiyatları da Türkiye’ye nazaran oldukça ucuz. Ukrayna’dan tomruk ithalatı yapan firmalar da 2017 yılında oldukça arttı. İstanbul’da kereste firması bulunan Ali Yıldırım, 2018 yılında Ukrayna’dan kereste ve tomruk ithalatında %200 artış ile çalışacaklarını söyledi. Ukrayna’dan birçok ürün gamında Türkiye’de bulunan firmaların ithalatın gün geçtikçe arttığını belirtti. Burada Ukrayna’da fiyatların uygunluğu, gümrük vergisi kolaylıkları da büyük etken diyerek sözlerini tamamladı.

 

Ukrayna’dan her türlü ithalat ve ticari faaliyetleriniz için sitemiz üzerinden bizlerle iletişime geçebilirsiniz.

okuyucu yorumlarıOKUYUCU YORUMLARI
 • Ahmet
  6 ay önce

  Merhaba bana kereste lazim fiat verirmisiniz fabrika ciks fiati

  3
  yorum beğen