Ukrayna’da Alkol ve Sigara Fiyatları

sigara

Ukrayna’da Alkol ve Sigara Fiyatları Ukrayna’da yüksek vergi oranları olmasına rağmen ülkemize göre çok uygundur. %12’den başlayıp %30’a kadar çıkabilen alkol ve sigara vergileri ÖTV ile birlikte daha da yüksek oranları bulmaktadır. Ukrayna’da Alkol ve Sigara Fiyatları

Ukrayna’da Alkol Fiyatları

Ülkemizde yüksek vergiler ile satılan bir çok içki Ukrayna’da Alkol Fiyatları neredeyse yarı fiyatına satılmaktadır. Özellikle yabancı içkilerdeki yüksek vergi, Türkiye’de alkol fiyatlarının fahiş fiyatlara çıkmasına sebep olmaktadır. Ukrayna’da 2020 alkol fiyatları neredeyse Türkiye ile yarı yarıya ucuzluk göstermektedir. Örneğin 0,7 LT Jack Daniels fiyatı 70 TL iken, 1 LT Jack Daniels fiyatı 80TL’dir. Yine Chivas Regal 0,7 LT si 85 Tl iken 1 Tl Chivas Regal fiyatı ise 110 TL’dir. Aynı zamanda Ukrayna’da Votka fiyatları ise şişesi 5 TL’den başlayıp 45 TL’ye kadar çıkmaktadır. Örneğin Absolud Vodka 1 LT’si 45 TL gibi bir fiyata satılmaktadır. Ayrıca ülkede çok zengin bir şampanya ve şarap çeşidi bulunmaktadır. Şarap ve şampanya fiyatları da diğer içkiler gibi Türkiye’ye nazaran daha ucuzdur. Ayrıca Ukrayna’da ev Yapımı Votkalar Çok meşhurdur buraya gelip içmeden kesinlikle dönmeyin.

Ukrayna’da 2020 sigara fiyatları

Ukrayna’da en ucuz sigara paketinin 1.5 TL en yüksek sigara paketinin de 15 TL olduğunu söyleyebiliriz. Ayrıca Ukrayna’da 2020 sigara fiyatları, Markalar ile örnek vermek gerekirse, Ukrayna’da 1 paket Marlboro sigarası 13 TL, Parliament 14 TL, Davidoff 8 TL, Camel 8 TL, Winston, 6,50 TL gibi fiyatları bulunmaktadır.

Ukrayna Ev Yapımı Samagon Votka

Ukraynalı bir çok kişi içkilerini evlerde yapmaktadır bu içkilere Samagon adı verilmektedir. Bizim bazı yörelerimizde evlerde yapılan boğma rakı gibi onlarda daha yaygın şekilde evlerde samagon yapmaktadır. Bizlerden farklı olarak alkol oranları çok yüksek katılmaktadır. %70 %80 oranında alkol katılarak yapılan samagon Ukrayna halkı arasında yoğunlukla tüketilmektedir.

Ukrayna’da Alkol Kültürü

piva ukrayna

Ukrayna’da Alkol ve Sigara Fiyatları

Türkiye’de olan kahve ve çay kültürü ile neredeyse aynıdır. Gittiğiniz her evin buzdolabında muhakkak birden fazla içki çeşiti bulabilirsiniz. Özellikle hafta sonu kahvaltıları bile içki ile yapan Ukraynalılar, özel günlerde, kutlamalarda içkiyi masalarında muhakkak bulundururlar. Genellikle votkanın tütketildiği Ukrayna’da, sırasıyla, şampanya, şarap, kanyak, bira ve viski de ülkede içilen içkilerdendir. Ne yazık ki alkol ve sigaraya başlama yaşının çok düşük olduğu ülkede, 15 yaşını geçmiş nüfusun %70’i alkol, %45’i ise sigara kullanmaktadır.

okuyucu yorumlarıOKUYUCU YORUMLARI