Ukrayna Vatandaşlık İşlemleri

ukrayna vatandaslik islemleri

 

Ukrayna Vatandaşlık İşlemleri

Ukrayna Vatandaşlık İşlemleri Ukrayna ülkesine vatandaşlık almak isteyen kişi Türkiye de oldukça fazladır. Bu ülke vatandaşlık konusunda Türk vatandaşlarına pek de iyimser bir tavır sergilemektedir. Bu sebeple vatandaşlık alırken bir takım şartlar ve detaylı bilgi sağlayabilmeniz gerekmektedir. İnce eleyip sık dokuyan Ukrayna ülke vatandaşlarının alabilmeniz için öncelikli olarak dil eğitimi anayasa oturma süresi evlilik gibi birçok detayın gözden geçirilmesi ve sonrasında işlemleri ve eksiksiz olarak tamamlayınız. Başvuruların gerçekleştirilmesi gerekmektedir. Ukrayna Vatandaşlık İşlemleri genellikle profesyonel acenteler yani Bizim Tarafımızca kısa sürede tamamlanarak oturum alabilmeniz sağlanmaktadır. Çeşitli nedenlerle Ukrayna’ya ziyaret etmek veya bu ülkede yaşamak istiyorsanız yapmanız gereken hangi nedenden dolayı ülkeyi ziyaret edeceğinizden destek alacağınız acentelerin gerçekten profesyonel olması gerekmektedir. Böylece bu acenteler sayesinde yeminli tercümanların çevrimleri ile başvurunuz hızlı bir şekilde oluşturulacak ve Ukrayna konsolosluğu tarafından onaylanarak başvurunuz kabul veya ret edilecektir. Ret kararında eksik evrak çevrimlerin doğru bir şekilde yapılmaması nedeniyle oluşmaktadır. Bu nedenle bu kararı almadan önce tercih edeceğiniz acentenin profesyonelliği oldukça önemlidir. Aksi takdirde işlemleriniz ret edildiğinde yeniden başvuru gerçekleştirdiğiniz durumunda beklemenize neden olacak ve uzun süre geçtikten sonra Ukrayna Vatandaşlık İşlemleriniz tamamlanacaktır.

Ukrayna Vatandaşlık İşlemleri

Ukrayna Vatandaşlık İşlemleri

Ukrayna Vatandaşlık sahibi olabilmeniz için öncelikli olarak oturma izni almış olmanız gerekmektedir. Vatandaşlık başvurusu daha önce hangi alandan başvuracağınızı biliyor olmanız gerekiyor. Ticaret evlilik yatırım, evlat edinme gibi birçok yöntem vatandaşlık hakkını elde edebilmeniz için cazip seçeneklerdir. Her biri için farklı evrak ve farklı prosedürler bulunmaktadır. Başvurunuzu yaptıktan sonra zaten konuyla ilgili gerekli bilgilendirme sizlere yapılmaktadır.

Ukrayna Vatandaşlık İşlemleri

Ukrayna Vatandaşlık İşlemleri

Ukrayna vatandaşlığını alabilmek için Ukrayna’da oturma hakkını alan kişiler 5 yıl boyunca ikamet etme ve vatandaşlık başvurusunda bulunma zorunluluğuna tabii tutulmaktadır. Vatandaşlık başvurusu geçerli olabilmesi için 2 yılından fazlasını dışarıda geçirmeme şartı yer almaktadır. Bu nedenle Ukraynalı ayrıldığınız günler için iyi bir hesaplama yaparak vatandaşlık hakkından da vazgeçmemelisiniz. Noter onaylı yeminli tercümanlar tarafından başvurunuz Ukraynaca ve İngilizce dillerinde tekrar yapılmalıdır. Başvurunuz tüm diğer dillere çevrilerek başvuru işleminiz tamamlanmalı eksiksiz bir şekilde başvurunuz gerçekleştirildiği takdirde Ukrayna hükümeti tarafından konsolosluklarından Ukrayna Vatandaşlık İşlemleri hızlı bir şekilde gerçekleştirilecektir.

Sizde Ukrayna Oturum İzniUkrayna Çalışma İzni veya Ukrayna Süresiz Oturum Almak istiyorsanız Lütfen bize iletişim sayfasından ulaşınız.

Viber : +38 093 109 93 93

Whatsapp : +90 532 176 90 90

okuyucu yorumlarıOKUYUCU YORUMLARI

 • Gürsu Karabay
  2 yıl önce

  Merhaba. Ukrayna vatandaşlığı alabilirmiyim. Ve Savaş var biliyorum acaba savaşa katılanlara da vatandaşlık verilecek mi. Verilecekse ben de vatandaşlık almak istiyorum

  yorum beğen
 • Mehmet Emin beyter
  2 yıl önce

  Vatandaş olmak istiyorum

  yorum beğen
 • Yurt şenen
  2 yıl önce

  Ukrayna oturum izni alabilirmiyim detaylı bilgi rica ediyorum ve ücret

  yorum beğen
 • Gültekin
  2 yıl önce

  Merhabalar,

  Ukrayna diaspora kimliği sahibi olan bir kişi, vatandaşlığa direk geçmek için ne gibi işlemler yapmalı?

  Bu kimliğe sahip kişi Türkiye’de yaşıyorsa işlemleri Ukrayna büyükelçiliğinden yaptırabilir mi?

  Alt kısımda Ukrayna pasaportuna başvurabilir demişsiniz, Vatandaşlığa geçmeden pasaport alma imkanı mevcut mu? Eğer alabiliyorsa yine Türkiye’de bulunan elçilikten hem pasaport hem oturum işlerini halledebilir mi?

  Zaman ayırıp cevap verdiğiniz için teşekkürler…

  yorum beğen
 • Özgün
  3 yıl önce

  Merhaba
  Eşim Ukrayna vatandaşı. Türkiye’de 2020 yılında evlilik gerçekleştirdik. Ardından Türkiye de çocuğumuz oldu. Çocuğumuz un türk (TC) kimliği var. Şu anda Ukrayna’ya akraba ziyareti için geldik. Çocuğumuz için Ukrayna vatandaşlığına başvuru yapabilir miyiz? Çocuğumuz için çifte vatandaşlık mümkün müdür? Eğer mümkünse Ukrayna’da hangi birime başvurabiliriz.
  Saygılarımla

  yorum beğen
 • Deniz Kara
  3 yıl önce

  Merhaba Ukrayna vatandaşı olduktan sonra Ukrayna kimlik kartında milliyet kısmına Türkiye yerine Ukrayna yazılabiliyor mu milliyet kısmı sonradan değiştirilebilir mi?

  yorum beğen
 • mehmet
  3 yıl önce

  ukraynaya çalışma izni ile gidip kaç yıl calışığ vatandaşlık alabilriim

  yorum beğen
 • Yusuf güngör
  3 yıl önce

  Merhaba lar ben 10yildirnevliyim eşimle 1 yilinsonunda 1 coxgumuz oldu ve o süre ukranyada süresiz oturum aldım 2009_2011 yılları arası ukranyada yaşadık daha sonra isyerimizi kapatip turkiyeu donduk bu surecte Türkiye’den ukranya vatandaşlığına basmurma olurmu beya bu konuda nasıl bı süreç işliyor yardımcı olursanız sevinirim tesekurler

  yorum beğen
  • admin
   3 yıl önce

   Merhabalar Yusuf bey; 3 veya 5 yıl yaşamanız lazım Ukrayna vatandaşlık başvurusu için

   yorum beğen
 • Kayra
  3 yıl önce

  Merhaba ukrayna diaspora kimliği sahibiyim. Türkiyede yaşiyorum. Ujrayna vatandaşlığına geçmek için ne yapmalıyım? Ayrıca Ukrayna vatandaşlığına gecmeden sürekli oturum belgesi nasıl alınır?
  Teşekkürler…

  yorum beğen
  • admin
   3 yıl önce

   Kayra bey; Pasaport başvurusu ve Süresiz oturum başvurusu yapma hakkınız mevcut.

   yorum beğen
 • Atilla kilic
  4 yıl önce

  Mrb Ukrayna vatandaşlığı için neyapmamiz gerekeriyor yardimci olurmusunuz

  yorum beğen
 • Mehmet paliç
  5 yıl önce

  Ben 2011 yılında kirm pastayanam var krimi Rusya ihlal etikten sonra 2015 te eşimle birlikte Türkiye ye döndüm bu durumda Ukrayna vatandaş ı nasıl olurum

  yorum beğen
 • Hüseyin ince
  5 yıl önce

  Türkiye den Ukrayna vatandaşlığı başvurusu yapılabilir mi acaba ve bunun için ne yapmalıyım tşk ederim

  yorum beğen
  • admin
   5 yıl önce

   Merhaba Hüseyin bey whatsapp +905321769090

   yorum beğen
 • Vasif
  5 yıl önce

  Merhaba beni ukraynadan surekli olatak geri gönderiyorlar. Bana söyliyorlar ki, sana davetiye göndermeleri gerekiyor. Benim amcam bu davetiyeyi alamıyar yani vermiyorlar. Ben bu davetiyeyi almak üçün ne yapmalıyım. Amcam ukraynanın vatandaşı.

  yorum beğen