Ukrayna’da İş Kurmak

is-kurmak-ukrayna

Ukrayna’da İş Kurmak

Küreselleşen dünyada ticaret için sınırların tamamen ortadan kalkması imkansız olsa da başka bir ülkeye yatırım yapıp, o ülkenin nimetlerinden faydalanarak hakimiyet alanınızı geliştirebilirsiniz. ukrayna’da İş kurmak  konusunda aklınızdaki tüm tereddütleri kaldırmak ve size hayallerinizden başlamak üzere sınırları aştırmak üzere gerekli olan tüm bilgileri vereceğiz.

Doğu Avrupa’nın en büyük ikinci ülkesi Ukrayna iş fırsatları açısından yatırımcılar için harika bir pazar. Bu ülkede yeni bir düzene girmek ve hayalinizdeki işi gerçekleştirmek için izlemeniz gereken bir dizi prosedür var. Bu aşamaların ilki elbette Ukrayna’ya gelmek. Sadece gelmiş olmanız yetmiyor elbette. Kurmak istediğiniz şirketin amaçlarını, yapısın, adresini, finans tablosunu ve ismini oluşturmadan evvel Ukrayna devletinden bir vergi kimlik kodu almalısınız. Vergi kimlik kodunun ardından yukarıda sıraladıklarımızı belirledikten sonra işe koyulabiliriz.

Tüm gerekli bilgi ve belgeleri ayarladıktan sonra noter ve diğer bazı resmi kuruluşlarda evraklarınızı sunarak şirket kaydınızı yaptırdığınız an itibari ile ukrayna’da İş kurmak  hayalinizin ilk ve en önemli aşamasını tamamladınız demektir.

Şirketiniz açtınız iyi güzel de Ukraynada çalışma izni olmadan elinizi kolunuzu sallayarak çalışabileceğinizi düşünmeyin sakın. Şirketinizi kurarken kendinize Ukraynalı bir ortak bulduysanız işlerinizin daha kolay ilerlediğini göreceksiniz. Tabi ki işlemler kolaylaşsın diye hiç tanımadığınız ve güvenmediğiniz birinin özellikle finansal durumunu dikkate almadan kendinize ortak olarak seçmemelisiniz. Ukrayna iş imkanları açısından çek geniş bir plato. Bu yüzden kendinizi illa bir ortak bulma konusunda şartlamayın. Önceleri açılacak şirketlerin %51 oranında Ukraynalılara ait olması istenirken bu durum ortadan kalktıktan sonra %100 Türk sermayeli bir şirket daha kolay açılabilir hale geldi. Şirketinizin kuruluşu aşamasında, sermayenizin Ukrayna bankasına yatırılmış olması gerkiyor. Ukraynada çalışma izni alabilmeniz için Ukrayna vatandaşı olan birinin veya güncel şartlar altında Ukraynada çalışma izni olan bir yabancının size Ukrayna’ya gelerek çalışmanız amacı ile davetiye yollaması gerekir.

is kurmak

ukrayna’da İş kurmak

Süreç biraz karmaşık ve yorucu; ama bu kısımda bizden destek alabileceğinizi unutmayın. Ukrayna’da iş kurmak hayalinizi bizimle daha kolay gerçekleştirebilirsiniz.

Çalışma iznini alabilmek için başvurunuz esnasında, eğitim geçmişiniz ve kimliğinizle ilgili tüm bilgi ve belgeleri mutlaka tercüme ettirmelisiniz gerekli. Sağlık sigortası ve adli sicil kaydınızı da mutlaka başvuru esnasında bildirmelisiniz.  Ukrayna iş ilanı yolu ile başvuru alabileceğiniz bir ülke. Bunun yerine bir yabancıyı neden işe almak istediği ile ilgili sizi davet edene epey soru sorulacaktır.

Çalışma iznini de aldıktan sonra artık şirketinizin başına geçebilirsiniz. Yaklaşık 5 yıllık bir çalışma ve oturma izninin ardından Ukrayna vatandaşlığı için de başvurabilirsiniz.

ukrayna’da İş kurmak Elbette tüm bu aşamalarda Rusça’ya ve Ukrayna bürokrasisine hakim birilerinin desteğine ihtiyaç duyacağınızı belirtmeden geçemeyiz. Süreci sizin için kolaylaştırmak ve Ukrayna iş sahibi olmanıza katkı sağlamak amacı ile hizmet sunuyoruz. Dilerseniz bir şirket kurabilir ya da bir dükkan açabilirsiniz. Hangi sektöre girmeyi hedefliyor olursanız olun profesyonel danışmanlık hizmetimiz ile Ukrayna iş kapılarını sizin için ardına kadar açacak. Yeni bir hayata Ukrayna’da başlamak için bizimle dilediğiniz an iletişime  geçebilirsiniz.

okuyucu yorumlarıOKUYUCU YORUMLARI

 • Merhaba ben harrun
  2 yıl önce

  Merhaba ben Ukrayna ya da pimapen ve mobikya atölyesi açmak istiyorum bunun için ne yapabilirim lütfen söyle bana teşekkür ederim

  yorum beğen
 • RİFAT KUCUK
  2 yıl önce

  istanbulldayım ukranyada calişmak ısterım

  yorum beğen
 • Mehmet emin onuk
  2 yıl önce

  Merhabalar benim şuanda İstanbul da kendime ait bir mağzam var ve Kendi markam var ama ben farklı bir sektör de iş yapmak istiyorum niyetim Ukrayn Lviv de küçük bir dükkan kiralayıp yemek sektöründe faaliyet göstermek istiyorum bunun için ne yapmalıyım ? Bilgilendirirmisiniz

  yorum beğen
 • Kazim
  3 yıl önce

  Ben market açmak ve paket servis ve getir gibi bı uygulama yapmak istiyorum ve ortakta arıyorum bu iş için yardımcı olurmusunuz

  yorum beğen
 • orhan erdem
  3 yıl önce

  selam ,,
  ukraynada gemi acenteliği firmasında hizmet vermek itiyorum. Türkiyede yaklaşık 20 yıldır bu işi yapmaktayım ve kendime ait acentelik firmam var. Ukrayna daki denizcilik şirketlerinde iş imkanı bulup Türkiyede ki limanlardaki işlevlerden ,boğaz geçişlerindeki prosudurlerden ve proformalarda yardımcı olablirim. Bana bu konuda yardımcı olablirmisiniz.

  yorum beğen
 • Ersin
  3 yıl önce

  Kaynakçıyım Ukranya’da iş kurmak istiyorum

  yorum beğen
 • Mahmut
  3 yıl önce

  Admin Ukrayna da bir iş yapmak istiyorum dönüş yaparsan görüşelim sana zahmet

  yorum beğen
 • Ali Rıfat uymaz
  3 yıl önce

  Bu sene emekli olacağım.meslegim balık restoranlarnda asciyim.orada önce çalışıp sonra küçük balık pişirme evi açmak istiyorum. Nasıl yapabilirim. 1 sene çalışıp orada çalışma işletme piyasayı görmek için yapacağım

  yorum beğen
 • Abdullah
  4 yıl önce

  Mobilya İmalat ve Montaj Ustasıyım ve Ukrayna da çalışmak istiyorum Lviv’de veya Brody’de arkadaşıma ait evde kalacak yerim var ancak iş konusunda zorluk çekiyorum ve bunun üstesinden nasıl gelirim bilemiyorum ve bu konuda fikri olan var mı ?

  yorum beğen
 • Atay yılman
  5 yıl önce

  Ukraynada evlenmek uzereyim oraya yerleşip dükkan açmak istiyorum nasıl bir yol çizmem gerek

  yorum beğen
 • Mehmet uğur
  5 yıl önce

  Merhabalar ben istanbulda yasiyorum erkek kuaforüyum ustalik belgem var ukraynada dükkan açmak istiyorum gereken evraklar nelerdir kac paraya açabilirim dukkanı

  yorum beğen
  • admin
   5 yıl önce

   Mehmet bey merhabalar, çalışma izni, oturum izni 5 10 bin dolar arası. whatsapp +905321769090

   yorum beğen
 • Reşit
  5 yıl önce

  Merhaba. Bi konuda yardımınıza ihtiyacım var. Ukraynalı bir arkadaşım var. Onunla giyim sektöründe ticaret yapmayı düşünüyoruz . Yasal süreç nasıl işliyor bu konuda bilgimiz yok . Şirket kurulduktan sonra ürünleri ukraynaya nasıl sorunsuz gönderebiliriz? Yada dükkan açmak kolay mı ? Bilgilendirirseniz memnun olurum. Teşekkürler.

  yorum beğen
  • admin
   5 yıl önce

   Merhabalar Reşit bey mail ile dönüş yapıldı isterseniz whatsapp üzerinden dilediğiniz vakit iletişime geçebilirsiniz Whatsapp: +905321769090

   yorum beğen
 • Ramazan
  5 yıl önce

  ne işi olursa olsun yaparım

  yorum beğen
  • admin
   5 yıl önce

   Merhabalar Ramazan bey mail ile dönüş yapıldı isterseniz whatsapp üzerinden dilediğiniz vakit iletişime geçebilirsiniz Whatsapp: +905321769090

   yorum beğen
 • admin
  5 yıl önce

  Merhabalar Mustafa bey;

  105 adet için ortalama gümrük nakliyat dahil 26 bin dolar.

  yorum beğen