Ukrayna Hakkında İlginç Bilgiler

ukraynabilgiler

 Ukrayna Hakkında İlginç Bilgiler

Ukrayna tarihi, doğal güzellikleri ve mimari yapısı ile dikkatleri üzerine toplayan bir ülke olma özelliğini taşır. Elbette tüm ülkelerin özellikleri farklıdır. Ukrayna da birçok ülkenin aksine kendi içinde farklı özellikler taşır. Ukrayna hakkında bilgi edinmek isteyen kişiler Ukrayna’nın hiç bilinmeyen ilginç özelliklerini merak edebilirler.

Ukrayna’nın Bilinmeyen Yönleri

  1. Ukrayna dünyada en çok alkol tüketen beşinci ülkedir.
  2. 15 yaşındaki bir Ukraynalı bir yılda  yaklaşık, 15 litre alkol tüketiyor.
  3. Ukrayna dünyada okuma oranı en yüksek ülkelerden bir tanesidir ve dünyada en fazla üniversite mezunu olan 4. ülkedir.
  4. Ukrayna, dünyada en fazla maganez  yataklarına sahip olan ülkedir.
  5. En fazla gece hayatı olan bir ülkedir.

Ukrayna’da ilginç kültürleri olan bir ülkedir. Örneğin; evlilik yüzüğü sol parmağa değil sağ ele takılır. Paskalya bayramı da Ukrayna da gelişen bir gelenektir. Ülke istik uygarlığının yaşamış olduğu bölgede bulunur. Tarihi yapıtları da oldukça fazladır. yine mimarisi ile ön plana çıkan bir ülkedir. Bu ülkeyi ziyaret etmek isteyen turistlerin amaçları genelde gece hayatını görmek olur. Bu nedenle Ukrayna gündüzleri sesiz ve sakin bir ülke iken geceleri oldukça hareketlidir.  Dünyanın ilk anayasası Ukrayna da hayata geçmiştir.  Yurt dışında tatil yapmak isteyenler için Ukrayna en ideal ülkelerden biridir, bunun nedeni ülkede her şey çok uygun fiyatlıdır. Ukrayna Hakkında İlginç Bilgiler

okuyucu yorumlarıOKUYUCU YORUMLARI