arama

Ukrayna Öğrenci Vizesi

ukrayna öğrenci vizesi
  • paylaş
  • paylaş
  • paylaş
  • paylaş
  • paylaş
  • admin

Ukrayna Öğrenci Vizesi

Yurt dışında eğitim almak üzere tercihini Ukrayna’dan yana kullanan ve Ukrayna’da eğitim almak isteyenler Ukrayna öğrenci vizesini almak durumunda kalmaktadır. Ukrayna vizesi almak için vize başvuruları hafta içi her gün gün saat 9:15 ile 11:30 saatleri arasında yapılabilmektedir. 3 ile 10 gün arasında Ukrayna vizesi işlemleri tamamlanmakta ve evraklar hazırlanarak Ukrayna öğrenci vizesini alınabilmektedir. Ukrayna öğrenci vizesi başvuruları Ukrayna İstanbul Başkonsolosluğu’nda yapılmaktadır.

Yurtdışında eğitim almak ve hayatınızı mümkün olduğu müddetçe yurt dışında geçirmek istiyorsanız öğrencilik yıllarında bu durum için yapılması gerekenler bulunmaktadır. Vize işlemleri birçok ülke için gerekli olduğu gibi Ukrayna öğrenci vizesi alarak ülkede eğitim, vize tamamlayabilir ve şartlar uygun olduğunda burada yaşamayı sürdürebilirsiniz. Ancak Ukrayna vizesi almak çok da kolay değildir. Yapılması gerekenler ve tamamlanması gereken evraklar vardır.

Ukrayna Öğrenci Davetiyesi

Ukrayna Öğrenci Davetiye

Ukrayna öğrenci vizesi için gerekli olan belgeler şöyle;

Ukrayna da bir üniversiteden davetiye (fotokopisi ve aslı ile birlikte) alınması gerekmektedir. Lise diplomasının (fotokopisi ve aslı), transkript (aslı ve fotokopisi), sağlık raporu, heyet raporu (aslı ve fotokopisi), Aids (aslı ve fotokopisi), nüfus müdürlüğünden formül A belgesi (aslı ve fotokopisi), vesikalık fotoğraf 24 adet, seyahat sigortası, vize harcı, pasaport (aslı ve fotokopisi) başvuracak kişilerin internetten vize için gerekli olan formu doldurup randevu alması gerekmektedir.

Ukrayna Öğrenci Vizesi

Ukrayna Öğrenci Vizesi

Ukrayna Öğrenci Vizesi için gerekli olan işlemler ve apostil işlemleri kaymakamlıklar tarafından yürütülmektedir. Türkçe belgelerle apostil işlemi yapıldıktan sonra noter huzurunda yeminli olan tercümanlar Ukraynaca diline çevirme yapar ve bu tercümelerde tekrar apostil gerçekleştirilir. Daha sonra noterde tasdikleme işlemi yapılır. Vize başvuru formu yapıldıktan sonra ve elinize gelecek olan mailin fotokopisini çıkartarak vize dosyanıza eklemelisiniz. Vize başvurusunu gerçekleştirdikten sonra tüm işlemlerinizin fotokopisini mutlaka belgelerinizi eklemelisiniz. Konsolosluk fotokopileri alacak ve orjinalleri sizlere iade edecektir.

Ukrayna Öğrenci Vizesi alırken tercüme ve noter işlemleri ücretli gerçekleştirilirken apostil işlemleri ücretsiz olarak yapılır. Vize başvurusu gerçekleştirildikten 16 gün sonrasında gidiş ve 3 ay sonrasında dönüş bilet rezervasyonları yapılır. Eğitiminizi tamamladıktan sonra herhangi bir nedenle bu ülkede ikamet etmek istiyorsanız vize işlemlerinizi tekrarlamalı ama bu sefer kalma nedeniniz farklı olduğu için farklı bir vize alma zorunluluğu bulunmaktadır.

Ukrayna Öğrenci Vizesi veya Ukrayna Üniversite Kayıt  için lütfen bizimle iletişime geçiniz.

Viber : +38 093 109 93 93

Whatsapp : +90 532 176 90 90

okuyucu yorumlarıOKUYUCU YORUMLARI