Ukrayna Resmi Tatiller

ukrayna tatiller

 

Ukrayna Resmi Tatiller

Ukrayna yaşamanın oldukça cazip olduğu bir ülkedir. Ekonomik açıdan rahatlıkla geçim sağlanabilecek bir ülke olması bu ülkeye göç etmek isteyenler için de cazip kılıyor. Ukrayna Resmi Tatiller oldukça fazladır. Bunun için bu ülke çalışanlar ve öğrenciler için de tercih edilen keyifli ülkelerden bir tanesidir. Her ülkenin kendine ait resmi tatillerini yapacağı bayramları ve zafer günleri bulunmaktadır. Ukrayna’da resmi tatiller yılın ilk günü yani yeni yıl kutlamaları ile başlamaktadır. 1 Ocak Ukrayna resmi tatil olarak ilan edilirken ortodokslar tarafından 7 Ocak’ta kutlanan Noel de resmi tatil günü olarak sayılmaktadır.

Ukrayna Resmi Tatiller

Ukrayna Resmi Tatiller

Yeni yıl kutlamalarından sonra Vatanın Koruyucuları Günü 23 Şubat Ukrayna Resmi Tatiller arasında yer alıyor. Sonrasında 8 Mart Dünya kadınlar günü Ukrayna’da resmi tatil ilan edilen günlerden biridir. Her yıl tarihi değişen Paskalya yani diğer ismi ile Diriliş Bayramı Ukrayna Resmi Tatiller arasında yer almaktadır. Tüm dünyada kutlanan işçi Bayramı 1 Mayıs günü Ukrayna’da da resmi tatil olarak kutlanmaktadır. Ukrayna’nın Zafer günü 9 Mayıs, Troitsa bayramı, 50 Gün Bayramı ya da kutsal üçlü günü, Anayasa günü, Ukrayna Bağımsızlık Bayramı, Ukrayna’nın savunucuları günü, Odessa’nın doğum günü gibi günler resmi tatil olarak ilan edilen günlerdir.

Ukrayna Resmi Tatilleri arasında hem dini hem de milli bayramlar yer almaktadır. Türkiye’de olduğu gibi bu ülkede de kutlanacak olan dini ve resmi günlerde tatil yapmak ve keyifli vakit geçirmek mümkün. Düzenlenen etkinlikler ve çeşitli aktiviteler bulunmaktadır. Ukrayna’yı yakından görmek ve tüm özellikleri hakkında daha fazla bilgi edinmek istiyorsanız tarihi ve gezilecek doğal güzelliklerini ziyaret ederek gözlemleyebilirsiniz.

Ukrayna Resmi Tatiller

Ukrayna Resmi Tatiller

Ukrayna halkı sosyal olarak gelişmiş bir ülkedir ve bu nedenle de resmi tatil günlerinde gezilecek yerler oldukça yoğun ve kalabalık olmaktadır. Tarihi yerlerinden çok Ukrayna’da yaşayanların tercih ettikleri mekanlar gezilecek yerler ve sosyal faaliyetler bulunmaktadır. Kendi içinde gezilip görülmeye değer bir ülke olan bu ülkeyi yaşayarak tanıyabileceğiniz gibi gezi turlarına katılarak daha yakından tanıyabilirsiniz. Ukrayna halkı için kutsal kabul edilen ve dini inançlarına uygun olarak gerçekleşen tatillerde sizler de bu tatillerin nasıl değerlendirildiği hakkında daha fazla bilgiye sahip olabilirsiniz.

Ukrayna Resmi Tatiller  veya daha farklı konular hakkında bilgi için iletişim sayfasından bizlere yazabilirsiniz.

okuyucu yorumlarıOKUYUCU YORUMLARI