arama

Ukrayna Şehirleri

ukrayna sehirleri
  • paylaş
  • paylaş
  • paylaş
  • paylaş
  • paylaş
  • admin

Ukrayna Şehirleri

Ukrayna ülkesinde yer alan şehirleri ve bu şehirlerdeki Üniversite ile konaklama imkanları hakkında kısa bilgileri sizler için bir araya getirdik. Sizlere bu makalemizde Ukrayna’nın en çok merak edilen en çok gezilen şehirleri hakkında bilgiler vereceğiz.

Çernivtsi

Çernivtsi şehri Moldava’ya yakın olan sınır bölgesinde yer alan bir şehir konumundadır. Batı Ukrayna’nın en önemli şehri olan Çernivtsi’nin nüfusu günümüz itibariyle 750 bini aşmaktadır. Çernivtsi Üniversitesinin yer aldığı şehirde öğrenci nüfusu bir hayli fazla olmaktadır. Lviv ve Kiev’den tren veya otobüs aracılığıyla Çernivtsi’ye ulaşmak mümkündür.

Ukrayna Şehirleri

Ukrayna Şehirleri

Donetsk

Donetsk Ukrayna’nın en kalabalık 5. Şehri olarak bilinmektedir. Sanayi ve finans konusunda gelişmiş olan Donetsk iş gücü anlamında da Ukrayna için önemli bir şehirdir. Moskova ve Bakü’yle sınırdaş olan Donetsk Ukrayna’nın gezip görebileceğiniz en güzel şehirlerinden biridir. Donetsk sanat müzesi, Donetsk Demir Figürler parkı, Mertsalov Palmiyesi gibi tarihi ve gezilecek yerleri bulunmaktadır. Donetsk’te havalar uzun aylar boyunca soğuk giderken temmuz, ağustos aylarında gitmeniz Donetsk’i daha güzel gezmenizi sağlayacaktır. Donetsk havaalanının kapalı olmasından dolayı ulaşımı otobüs ve trenle sağlayabilirsiniz.

Ukrayna Şehirleri

Ukrayna Şehirleri

Kharkiv

Kharkiv Ukrayna’nın en büyük şehirleri arasında 2. Sıradadır. Kharkiv dilerseniz hava yollarıyla 1,5 saatte ulaşabilir, dilersenizde Ukrayna’nın diğer şehirlerinden otobüs ve tren aracılığıyla ulaşabilirsiniz. Kharkiv sevilerek gezilen şehirlerin başında geldiği için otel ve kira ücretleri diğer şehirlere göre bir miktar yüksektir. Ancak gelişmiş bir şehir olduğundan ulaşım ağı oldukça geniş ve gerçekten mutlaka görmeniz gereken Ukrayna şehirlerinin başında gelmektedir. Kharkiv gündüz sakin bir hayat varken gece hayatı çok daha canlı ve hareketlidir.

Ukrayna Şehirleri

Ukrayna Şehirleri

Kiev

Ukrayna’nın başkenti olan Kiev en önemli şehirlerinden biri olarak Kiev’e ülkemizden doğrudan uçak seferleri bulunmaktadır. Resmi dili Ukraynaca olmasına rağmen Rusçada oldukça fazla konuşulmaktadır. Kiev’de tiyatro ve opera evleri bir hayli fazla ve bu konularda gelişmiş bir çevre bulunmaktadır. Kiev’e gittiğinizde özgürlük meydanına mutlaka gitmeli ve bu muhteşem yeri görmelisiniz. Aynı zamanda Mariyinsky Sarayı’nı ve Aziz sofya katedrali de ziyaret edebileceğiniz yerleri olarak bilinmektedir. Ülkenin kuzeyinde bulunan Kiev’e ülkemizden 2 saatlik uçuşla ulaşmak mümkünken Borsypil havalanından 36 km uzaklığa sahip olan bir şehirdir.

Ukrayna Şehirleri

Ukrayna Şehirleri Sormak İstediğiniz sorular için lütfen iletişim bölümünden bize yazınız.

Viber : +38 093 109 93 93

Whatsapp : +90 532 176 90 90

okuyucu yorumlarıOKUYUCU YORUMLARI