Ukrayna Vize Çeşitleri

ukrayna-vize-cesitleri

 

Ukrayna Vize Çeşitleri

Ukrayna son yıllarda yaşamak için oldukça cazip bir yerdir. Eğitim düzeyi oldukça yüksek olan bir ülkede Türkiye’den birçok kişi yaşamaya karar vermekte ve bunun için gerekli olan belgeleri hazırlayarak başvuruda bulunabilirsiniz. Ukrayna Vize Çeşitleri sizlere bu makalemizde belirteceğiz. Belgelerin doğru ve eksiksiz bir şekilde düzenlenmesi bu sürecin kısa sürmesini sağlamaktadır. Ukrayna vize işlemleri için talep edilen belgeler kurum ve kuruluşlardan tedarik edilmesi gerekmektedir. 3 çeşit vize vardır. Bunlar B vizesi, C vizesi ve D vizesi olarak bilinmektedir. Ukrayna vize işlemleri öncesinde öncelikli olarak hangi alandan başvuru yapmamız gerektiği konusunda dikkatli ve özenli davranmalısınız. Herhangi bir nedenden dolayı gitmek istiyorsanız gitmek istediğiniz neden bu ülke vize ve pasaport işlemleri için oldukça önemli olacaktır.

Ukrayna Vize Çeşitleri

Ukrayna Vize Çeşitleri

B Vizesi: Transit vize olarak bilinen yük ve yolcu taşımacılığı yapan şoförler için verilmekte olan vize çeşitidir. Ukrayna’da bulunma süresi 5 gün olarak belirtilmiştir.

C Vizesi: Kısa süreli vize olarak bilinen ve söz konusu Ukrayna’da kalmak için 180 gün içerisinde toplam 90 gün boyunca kalınması amacıyla verilmekte olan Ukrayna Vize Çeşitleri. Kısa süreli vizenin 6 ay içerisinde 90 günden fazla kalma şansınız bulunmamakla birlikte daha fazla süre kalmak için Ukrayna’da oturma izninizin olması gerekmektedir.

D Vizesi: Uzun süreli vize olarak bilinen ve süre olarak 90 günden fazla kalmak isteyenlere verilmekte olan vize çeşitidir. D vizesini almak için oturma hakkı almak zorunludur. Bunun için gerekli evrakları tamamladıktan sonra D vizesine sahip olan kişi en fazla 45 günlük girişler de yapabilmektedir.

Ukrayna vize işlemlerini gerçekleştirmeden önce bu ülkede oturum almak istiyorsanız o zaman evlilik, kariyer gibi seçenekler sizler için alternatif olacaktır. Eğitim döneminden sonra Ukrayna’da yaşamaya devam etmek istiyorsanız iş kariyerinize de bu ülkede şekil verebilirsiniz. Hem Türk vatandaşı hem de Ukrayna vatandaşı olabilmek için Ukrayna’da oturma hakkını almanız gerekmektedir. 5 yıl boyunca ikamet etme zorunluluğu bulunmaktadır ve 5 yıl oturum zorunluluğunuz da 5 yılın 2 yılından fazlasını dışarıda geçirmeme şartı Ukrayna vatandaşlık işlemi için gerekli olan bir konudur. Ukrayna’dan ayrıldığınız günleri iyi hesaplamalı elinize böyle bir fırsat geçmişken bu fırsatı iyi değerlendirmelisiniz.

Ukrayna Vize Çeşitleri

Ukrayna Vize Çeşitleri

Evlilik yöntemi Ukrayna’da vatandaşlık elde etmek isteyenlerin en sık başvurdukları konulardan bir tanesidir. Genellikle formalite evlilik düzenlenerek hiç tanımadığınız biriyle yalnızca bu ülkede oturum almak için evlilik düzenleyebilirsiniz. Ancak bu konuda ülkenin bazı düzenlemeler gerçekleştirdiği de bilinmektedir. Formalite evlilik birçok fırsatçı içinde yeni fırsatları ortaya çıkarmaktadır ve koşullu evlilik söz konusu haline gelmektedir. Başvurunuzu gerçekleştirirken yeminli tercümanlar tarafından başvuru belgelerini Ukraynaca ve İngilizce olmak üzere 2 dilde çevrilerek ilgili konsolosluğa gönderilmektedir. Konsolosluğa gönderilen başvuru formunuz sonrasında incelemeler yapıldıktan sonra bu ülkede yaşama ve vatandaşlık alma işlemleri ile ilgili karar ret veya kabul olarak sizlere bildirilmektedir. Ukrayna Vize Çeşitleri Eksiksiz belge gönderdiğinizde genellikle işlem kabul edilmektedir.

Ukrayna Vize Çeşitleri veya Ukrayna’da Oturum İzni  Ukrayna’da Çalışma İzni vizeleri için iletişim sayfasından bizlere ulaşabilirsiniz.

okuyucu yorumlarıOKUYUCU YORUMLARI

 • Ata Benli
  5 yıl önce

  Gerekirse Ukrayna ile vize uygulaması geri gelsin bu ne hal böyle yahu

  yorum beğen
 • Erdem Berber
  5 yıl önce

  Sakin olun Ukrayna’ya hala vize yok.

  yorum beğen
 • UkrTürk
  5 yıl önce

  Ukrayna’ya vize alımı, vize çeşitleri

  yorum beğen