Ukrayna’da Araba Kullanma

ukrayna-da-araba-kullanma

Ukrayna’da Araba Kullanma

Ukrayna'da Araba Kullanma

Ukrayna’da Araba Kullanma

Bu makalemiz de sizlere Ukrayna’da araç kullanma hakkında bilgiler vereceğiz. Türkiye’de almış olduğumuz Ehliyet Ukrayna’da geçerlimi? Evet Türkiye’de almış olduğumuz ehliyet ile Ukrayna’da araç kullanabilirsiniz eğer ilerleyen zaman’da Ukrayna vatandaşlığına dahil olursanız bu ülkede sunulan Ukrayna’da Araba Kullanma ehliyetini almak zorundasınız.

Türk vatandaşı kendi üzerine Ukrayna plakalı bir aracı alabilir mi? Ukrayna kanunları gereği farklı bir vatandaşlığa mensub bir kişi Ukrayna plakalı aracı üstüne alamaz. Peki Ukrayna’da nasıl araç sahibi olabilirim? Bu konu hakkında bize başvurunuz. Ukrayna oturum izniniz olduğu takdirde Diğer Avrupa ülkelerinden getirilen yabancı plakalı araçlara sahip olabilirsiniz. Diğer Avrupa ülkelerinden araç almak istyorsanız bizimle bu konu hakkında iletişime geçebilirsiniz. Sizlere biraz da ukrayna trafik kurallarından bahsedelim.

Ukrayna da Araç kullanıyorsanız bilmeniz gereken en önemli husus Yollar her zaman Yayalara öncelliklidir. Ukrayna’da Araba Kullanma Her 350 metrede yaya geçitleri mevcuttur. Yaya yola adımını attığı anda Sürücünün yaya’ya yol vermesi gerekmektedir. Türkiye’den çok farklı yol haritaları mevcuttur araç sürerken Ukrayna’da çok dikkat etmeniz gereklidir.

Ukrayna’da trafik lambaları Türkiye’ye nazaren daha uzun sürelidir ve , sabır gerektirir her okul çıkışında Öğrencilerin Ve çoçukların can güvenliği için yaya geçitleri kırmızı renklidir bu konumlarda çok daha dikkatli olmanız gerekmektedir.

Ukrayna’da trafik polisleri Türkiye’ye kıyasla daha az plandadır Araç kontrol ve asayişleri çok nadir ve özel durumlarda yapılmaktadır. Buraya gelecek olursanız Türkiye’de geçerli olan Ehliyetinizin Ukrayna yeminli tercümanlar tarafından Ukraynaca diline çevirisi yapılıp noter onaylı tasdik edilmesini tavsiye ederiz herhangi bir problemle karşı karşıya kalındığında sorun çıkmaması adına sizin yararınıza olacaktır. Bu konu hakkında her türlü desteği bizden alabilirsiniz.

Yazımızın sonuna gelirken size Ukrayna’da araba Fiyatları makalemizi okumanızı tavsiye ederiz.

okuyucu yorumlarıOKUYUCU YORUMLARI